Фольклорний колектив «Берегиня» Токарівського СБК Жмеринського району

Фольклорний колектив «Берегиня» Токарівського СБК Жмеринського району

Створений у 1998 році Володимиром Васильвичем. Звання «народний аматорський» отримав у 2006 році.

      Колектив дуже цікавий своїм традиційним народним звучанням, адже сам керівник володіє прекрасним голосом. Репертуар великий, різноплановий, різножанровий, до всіх свят календарного року. Всі виконавці зберегли старовинні вишиті сорочки та костюм.

        Щороку здійснюють багато виступів, найбільше у своєму селі, в районі на день незалежності, районному святі «Вареників» в селі Стодульці.

       Фольклорний колектив «Берегиня» брав участь у програмі державного телебачення «Фольк мюзік» (Київ, 2011 р.), двічі учасник Всеукраїнського фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Гната Танцюри (2006р., ІІІ місце в номінації «Фольклорні пісенні ансамблі» у 2011 р.), багаторазові учасники обласного свята фольклору ім.Г.Танцюри, багаторазовий учасник творчих звітів району у Вінниці, фестивалю борщу в Оратівському районі. У 2017 році на запрошення Калинівськогорайонному брали участь у фольклорному святі «Чопова криниця».

        Не раз виступи ансамблю «Берегиня» висвітлювались у газеті «Жмеринський меридіан», у районному радіо та у передачі «Моє село, моя держава» на обласному телебаченні.

         Кожен з учасників самі є носіями фольклору, але також займаються збиранням скарбів села, збереженням звичаїв, традицій, народних свят. Від колективу «Берегиня» обласним центром народної творчості неодноразово було здійснено запис фольклору.

Інші Виставки