Фольклорно-етнографічний ансамбль «Надбужанка» Тростянчикського СБК Тростянецького району

Фольклорно-етнографічний ансамбль  «Надбужанка»  Тростянчикського СБК Тростянецького району

     В 1960 році в селі Тростянчик  співала сільська хор-ланка. На її основі у 1967 році з ініціативи всіх учасників колективу був створений фольклорно-етнографічний ансамбль «Надбужанка». З перших років  роботи учасники цього колективу проводили велику роботу по запису фольклору від старожилів села, адже розуміли важливість збереження духовності села. Звання «народний аматорський»  присвоєно у 1990 році. Засновник – Мовпанюк Анастасія Афанасіївна.

      «Надбужанка» - учасник І та лауреат ІІ Всесоюзних оглядів народної творчості в м.Києві. Своє обрядове мистецтво та спів неодноразово демонстрували в Державному музеї народної  архітектури та побуту в селі Пирогово під Києвом.

        В репертуарі побутові та обрядові пісні, а з програмами «Вечорниці» та «Весілля на Поділлі» колектив «Надбужанка» побував майже в усіх селах району, в м.Вінниця та сусідній Молдові. Зачаровують глядачів мальовничі картинки народних свят та гулянь: «Прийди, прийди, весно», «Обжинки», «Калита», «Ой, на івана, ой, на Купала», «Наша Меланка качура пасе».

Мають оригінальні костюми, які були відтворені на зразок давнього місцевого строю.

У 2010 році ансамбль «Надбужанка» відзначив свій 50-річний ювілей. Переможці (отримали Перехідний приз ім.Г. Танцюри) обласного свята фольклору ім.Г. Танцюри у 2017 році.

Інші Виставки