Фольклорний ансамбль «Джерело» Лозівського СБК

Фольклорний ансамбль  «Джерело» Лозівського СБК

Народний аматорський фольклорний ансамбль  «Джерело» Лозівського СБК Чернівецького району,

Керівник Соболевська Феодосія Олександрівна

        Створений ансамбль у 1980 році ентузіастами-співаками, які усе своє життя люблять народну пісню і не уявляють життя без неї. Вирішили збиратися на репетиції, пригадувати улюблені пісні, які пам’ятали ще з дитинства. Натхненником «Джерела» був земляк, викладач Тульчинського училища культури, Микола Сафроняк. Окрім пісень були відтворені обряди «Івана Купала», «Андрія», новорічні свята та інші. На базі цього колективу щороку, на третій день Великодня, проходить районне свято «Великодні гаївки».

          Звання «Народний аматорський» ансамбль отримав у 2003 році.  Колектив є лауреатом І та ІІ Всеукраїнських фестивалів-конкурсів  автентичного фольклору на приз Г.Танцюри (2001, 2006 р.р.), Всеукраїнської акції «Запали свічу» (м.Київ), учасники творчого звіту Вінниччини в Києві (2003 р.), телепередачі «Надвечір’я» (м.Київ). На обласному святі фольклору колектив «Джерело» отримав Гран-Прі  і Перехідний приз за показ обряду «Випікання весільного короваю», а  солістка колективу Юлія Юркова – І місце серед солістів (м.Гайсин, 2005 р.).

        Учасники багатьох обласних фестивалів «Різдвяне диво» (м.Вінниця, 2010 р.), «Одвічна Русава» (с.Стіна Томашпільського р-ну, 2010 р.), «Фестиваль борщу» (с.Правилівка Оратівського району) та ін. Частий гість у своїй сільській школі.

       Ансамбль «Джерело» нагороджений багатьма дипломами, грамотами, подяками установами культури області та району.

Інші Виставки