Фольклорно-етнографічний ансамбль «Джерело» Чернявського СБК Оратівського району

Фольклорно-етнографічний ансамбль «Джерело» Чернявського СБК Оратівського району

Унікальну місію духовного відродження села несе на собі  колектив «Джерело», який Ганна Павлівна створила ще у 1994 році.  За високу виконавську майстерність та активну концертну діяльність у 1999 році йому було присвоєно почесне звання «народний аматорський». Навколо неї згуртувалися прості, щирі, душевні  жінки-трудівниці, які все своє життя пропрацювали в колгоспі, і повсюди супроводжувала їх пісня. Як самі вони говорять: «Сапаємо буряки – співаємо, ідемо з поля – співаємо, перегортаємо покоси – співаємо. Пісня для нас понад усе».

 Найчастіще виступають у своєму рідному селі. Колектив, який вона спрямовує на творчість, об’їздив за ці роки всі села Погребищенського та Оратівського районів. Виступів дійсно було дуже багато. Брали участь в обласному фольклорному святі  ім.Г.Танцюри, регіональному фестивалі борщу, районному  фестивалі «Світанки над Россю», присвяченого пам’яті відомої фольклористкиНасті Присяжнюк.  Не обходиться без Ганни Павлівни та її коллективу жодне районе свято. У 2000 році колектив під її керівництвом був  учасником Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині Джерела» у Новограді-Волинському Житомирської області.  Неодноразово колектив «Джерело»  брав  участь у проведенні Всеукраїнських  народних свят в Державному музеї народної архітектури і побуту в с.Пирогів з программою «Колодій».

Маємо щастя, що  наша земля багата на духовні скарби, глибокі джерела старовини. І є люди небайдужі, творчі, душевно багаті, які відроджують і впроваджують в життя наші звичаї і традиції. Це люди – приклади, взірці для нинішнього покоління. Саме такою є   Демчик Ганна Павлівна. Нехай же Господь дає Вам здоров’я на многії-многії літа.

З 2016 року колективом керує Савченко Віра Іванівна, яка продовжує справу засновниці, Демчик Г.П. та примножує здобутки коллективу сьогодні.

Інші Виставки