Фольклорний ансамбль «Борщівчанка» Борщівецького СБК

Фольклорний ансамбль «Борщівчанка» Борщівецького СБК

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Борщівчанка» Борщівецького СБК Могилів-Подільського району,

керівник Світлана Андрусь

        Історія заснування колективу «Борщівчанка» досить незвичайна. Створювався він невипадково, у середині 80-х, через 155 років після народження фольклориста, свого земляка Андрія Димінського. Все своє життя присвятив він збиранню зразків усної народної творчості на Поділлі. Пишаються борщівчани своїм земляком, і тим, що можуть озвучувати його надбання.

         У 2005 році ансамбль «Борщівчанка» отримав звання «народний аматорський». Понад 15 років його очолює Світлана Андрусь, яка, як і решта учасниць, закохана в пісню. Активні учасники обласних культурно-мистецьких заходів та фольклорних свят.

          Відомий ансамбль «Борщівчанка» далеко за межами області.

Він був учасником V Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня»(м.Луцьк, 2006р.), двічі лауреати Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Купальські зорі» (м.Гола Пристань Херсонської області, 2006 р., 2007 р.). Виступали в національному музей народної архітектури та побуту України з обрядом Івана Купала (м.Київ, 2011р.). «Борщівчанка» є дипломантом ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу автентичних колективів на приз Г. Танцюри (ІІІ місце).

Інші Виставки