Фльклорний ансамбль «Війтівчанка»  Бершадського району

Фльклорний ансамбль «Війтівчанка»  Бершадського району

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль

«Війтівчанка» Війтівського СБК Бершадського району, керівник – заслужений працівник культури  України Багач Валентина Хомівна

          Колектив створений у 1987 році.  Звання «народний аматорський» отримав у 1993 році. «Війтівчанка» -  це улюблений колектив жителів села, району та області.

           Колектив гідно представляв самобутнє мистецтво Бершадщини на Міжнародних фестивалях: «Подільське літо з фольклором» (мЛуцьк, 1997 р.), «Горицвіт» (м.Львів, 2001 р.), «Лесині джерела» (м.Новоград-Волинський, 2002 р.). Учасники Всеукраїнських фестивалів, а саме: сатири і гумору ім.Степана Руданського (м.Калинівка, 2012 р.), фестивалю-конкурсу автентичних колективів на приз Г.Танцюри , присвяченого 110-ій річниці від дня народження фольклориста (м.Вінниця, 2011 р.).  Ансамбль виступав в місті Тирасполі (Придністров'я) на День республіки (1997 р.). Обряд «Весілля» у виконанні ансамблю «Війтівчанка» увійшов до фільму «Мистецтво одного села».  У 2012 році ансамбль «Війтівчанка» відзначив славний ювілей – 25-річчя створення. У цьому ж році він став володарем Перехідного призу на обласному святі фольклору ім.Г.Танцюри в селі Зятківці Гайсинського району. Володарі Гран-прі V Регіонального фестивалю борщу (с.Правилівка Оратівського району).

           Колектив «Війтівчанка» є хранителем народних звичаїв, обрядів. В репертуарі колективу пісні календарно-обрядового циклу – колядки, щедрівки, русальні, петрівчані, весільні, історичні  та побутові пісні. Жартівливі пісні  виконуються в супроводі троїстих музик. Завдяки таланту і  високому виконавському рівню колектив став відомий  в Україні.

Інші Виставки