Фльклорний ансамбль «Брикса»  Бохоницького СБК

Фльклорний ансамбль «Брикса»  Бохоницького СБК

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль

«Брикса»  Бохоницького СБК Вінницького району,

керівник  Коваль Лілія Олегівна

           Ансабль «Брикса» розпочав свою діяльність у 1986 році. Звання «народний аматорський» колективу присвоєно  у 1993 році. Ініціатором створення була Коваль Ганна Філімонівна, колишня баба повитуха, народна цілителька, фольклористка. У 2003 році була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня за збереження народних традицій і відродження духовності.  Вона була першою жінкою в Україні, удостоєна цієї високої нагороди.

            Cвого часу «Брикса», очолювана Г. Ф. Коваль, зі своїми виступами об’їздила чи не всю Україну.  Ансамбль був учасником багатьох  Міжнародних фестивалів з фольклору: ІІІ фестивалю «Берегиня» в м. Луцьку (1998 р.), ІІІ та заключного  телевізійних фестивалів української пісні та музики «Горицвіт» у м.Львові (2001, 2002 р.р.). На ньому були зняті унікальні родинні обряди, відтворені ансамблем «Брикса» – «Родини», «Хрестини» та  «Похрестини», свята літератури і мистецтва «Лесині джерела»,  козацького фестивалю звичаєвої культури «Живий вогонь єднає Україну» (2010 р.) та ін.  Учасники  ІІ Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка» (м.Вінниця), ІІІ Всеукраїнського фестивалю сільської народної творчості «Мистецькі береги Ворскли» (м.Охтирка Сумської області).

              Колектив неодноразово неодноразово виступав в Державному музеї народної архітектури і побуту України в Києві з народними обрядами. На І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Г.Танцюри колектив «Брикса» отримав І премію та Головний приз за показ маловідомого обряду «Квітчатого Миколи» (2001 р.).

              Ансамбль «Брикса» був частим гостем багатьох телевізійних  передач Вінницького державного телебачення. Бохоничанки записали та  відродили ряд козацьких, жниварських, рекрутських  пісень, а також чимало звичаїв і обрядів, поширених на Поділлі: «Топтання рясту», «Русалчин Великдень», «Молодіжне купало», «Бохоницькі поторочини» та ін. Дев’ять із них увійшли до збірки «Зав’ю вінки на всі святки». Завжди при колективі «Брикса»  діє молодіжний ансамбль «Русавочка», який часто виступає із старшими. В репертуарі колективу, окрім обрядів,  налічується понад 300 народних пісень.

Інші Виставки