Фльклорний ансамбль "Джерело"  Багринівського СБК Літинського району

Фльклорний ансамбль

 Народний аматорський фольклорний ансамбль  Багринівського СБК Літинського району, керівник Моторна Оксана Петрівна.

      Ансамбль розпочав свою творчу діяльність у 1972 році при Гончарівському  сільському клубі. Першим керівником-організатором була Марія Яківна Іванишина, яка на той час працювала завідуючою клубом. Згодом при ансамблі створили колектив троїстих музик, учасники якого грають на березовій корі, гармошці, скрипці  та бубні. Сьогодні справу матері – збереження народної пісенної та музичної спадщини рідного краю –  продовжує  дочка Оксана Петрівна. Звання «народний аматорський» ансамбль отримав у 2006 р., а в 2012 році відзначив 40-річчя від дня заснування.

        У 70-х і 80-х роках окрім обласних фестивалів, оглядів народної творчості, районних фестивалів та конкурсів ансамбль представляв свою творчість за межами області. Був учасником І Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості в Українській РСР (1975-1977р.р).   

             Cвоє мистецтво представляв ансамбль на міжнародних святах та фестивалях: літератури і мистецтва «Лесині джерела» (м.Новоград-Волинський  Житомирська обл., 2009 р.), «Арт-поле» (с.Воробіївка Вінницька обл., 2009 р.), «Світовид» (м. Переяслав-Хмельницький). Брав участь у Всеукраїнському фестивалі весільної традиції «Рожаниця» (м.Київ, 2012 р.).

             Фольклорний ансамбль є учасником і переможцем багатьох обласних свят, а саме: ІІ обласного фестивалю «Різдвяне диво» (м.Вінниця),  фестивалю борщу  (І місце), ІІ фестивалю народної культури «Одвічна Русава» (2012 р.). Багаторазові учасники обласного свята фольклору ім.Г.Танцюри. Про цей співучий колектив створені телепередачі. Так, зокрема, у травні 2015 року у телепрограмі «Краяни»  ансамбль презентував  Зелені свята в Гончарівці.

               В репертуарі ансамблю понад 100 пісень. Окрім побутових, є обрядові: веснянки, купальські, жниварські, петрівчані пісні, колядки, щедрівки та народні танці. За багаторічну сумлінну працю по відродженню та збереженню пісенної та музичної фольклорної спадщини рідного краю, високу виконавську майстерність фольклорний колектив має багато  грамот, дипломів, подяк. 

Інші Виставки