Фольклорний колектив «Родичі» Ладижинського МБК «Лада»

Фольклорний колектив «Родичі»  Ладижинського МБК «Лада»

Народний аматорський фольклорний колектив «Родичі»  Ладижинського міського будинку культури «Лада»,

керівник Горошко Лідія Федорівна

            Колектив створений у 2007році, а  в 2008 йому  було присвоєно звання «народний аматорський». В колективі 15 учасниць, здебільшого, це жінки пенсійного віку.

           Основна мета колективу – вивчення і пропаганда українських народних пісень, продовження пісенної спадщини наших предків, вивчення і впровадження традицій, обрядів, звичаїв подільського краю.

            З часу присвоєння звання,  колектив «Родичі» - активний учасник  усіх мистецьких заходів, що проходять в Ладижині.

           Ансамбль – учасник багатьох обласних фольклорних свят, а саме:  «Фестиваль борщу»   (с.Правилівка Оратівського району, 2009, 2010 р.р.), «Світанки над Россю»  (м.Погребище, 2010 р.), святі фольклору імені Гната Танцюри    (Гайсинський район, 2009 р.), «Різдвяне диво» (м.Вінниця, 2010, 2013рр.), «Одвічна Росава» (с.Стіна Томашпільського район, 2012 р.). За що неодноразово були нагороджені дипломами та подяками управління культури і туризму  Вінницької обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості.

           Колектив тричі брав участь у популярній  телепрограмі «Фольк-мюзік»   (2011, 2012, 2013р). У виконанні «Родичів» звучала колядка «Ясна зоря» в Різдвяній програмі, а пісня «Ой піду я цею вулицею» отримала перемогу телепрограми.    Колектив «Родичі» були учасниками  ІІІ Всеукраїнського свята сатири і гумору імені С.Руданського (м.Калинівка, 2011р.).

          Про творчий шлях колективу  неодноразово  висвітлювалось в обласних і місцевих газетах та радіо, здійснювався показ виступів колективу по обласному та місцевому телебаченні. У міському конкурсі «Людина року-2012», у номінації «Працівник культури», керівника гурту «Родичі» Лідію Горошко  було визначено переможцем.

Інші Виставки