Фольклорний колектив «П’ятківчанка» П’ятківського СБК Бершадського району

Фольклорний колектив «П’ятківчанка» П’ятківського СБК Бершадського району

         Ансамбль «П’ятківчанка» має славну історію. Створений як  хор-ланка у 1989 році.  На той час Ганна Миколаївна була її учасником, а у 2009 році, будучі на посаді директора  СБК, очолила колектив «П’ятківчанка».   У 2012 році йому було присвоєно звання «народний аматорський».

       Колектив є постійно активним організатором і учасником всіх масових заходів у селі.

        Творчий доробок налічує понад 250 пісень різного характеру, тематики і жанрової палітри. Значне місце займають ліричні протяжна пісні про тяжку жіночу долю, героїко-патріотичні, козацькі, веселі, пісні місцевих композиторів. Є в репертуарі і народні танці.

        «Урожайним» є чи не кожен рік. У 2015 році «П’ятківчанка» була  учасником  районного свята і обласного фестивалю «Різдвяне диво», відомої на Вінниччини програми «Дивоцвіти» ВДТ з ведучою Ганною Секрет, Всеукраїнського фестивалю «Фольк-Фест» у Тернополі, VІІІ Всеукраїнського фестивалю борщу. Із задоволенням їде виступати колектив і в інші райони –  Іллінецький, Ямпільський та ін. У Чечельницькому районі у 2017 році брали участь у фестивалі «Медовий спас» (с.Жабокричка), ІІІ Міжрегіональному фестивалі «Сім’я, родина, рід – які слова святі», І Етнофестивалі «На Гозері» (с.Бондурівка). Своїм співом, розповідями про звичаї та обряди зацікавили наукових працівників з Вінниці, Києва, Угорщини, що організували дослідницьку експедицію на Поділля.

         Колектив відзначено подяками та почесними грамотами за плідну працю на ниві збереження народної культури районним відділом культури, районною радою, РДА, обласним управлінням культури і мистецтв та ОЦНТ. Його виступи неодноразово висвітлювалися у пресі.

Інші Виставки