Фольклорний колектив Героя соціалістичної праці Ольги Федорівни Десяк Тернівського СБК

Фольклорний колектив Героя соціалістичної праці Ольги Федорівни Десяк Тернівського СБК

 Народний аматорський фольклорний колектив Героя соціалістичної праці Ольги Федорівни Десяк Тернівського СБК Крижопільського району,  керівник Ковцун Людмила Вікторівна

            Фольклорний колектив Тернівського СБК був створений в шістдесятих роках минулого століття. Це була молодіжна буряківнича ланка колгоспу «Україна» на чолі з двадцятирічною ланковою Ольгою Десяк. Зіспівувались на полі, сапаючи буряки чи кукурудзу. Саме тоді, за високі показники в роботі, Ольга Федорівна була удостоєна звання «Герой соціалістичної праці», а колектив розпочав свою творчу діяльність.

             Виступали у своєму cелі, в районі, сусідніх районах та на обласній сцені. До Дня Києва виступали на заводах «Більшовик» та «Арсенал». У 1980 році  колектив був запрошений у Вінницю на свято, приурочене зустрічі Олімпійського вогню. Їхні пісні часто звучали на обласному радіо. У 1979 році вийшла платівка фірми «Мелодія», з піснею «Ой ти вишенько, ти черешенько» у виконанні хор-ланки. Доводилося дівчатам виступати з народною артисткою Раїсою Кириченко.

          Сьогодні колектив поповнюється молодшими учасниками, які намагаються бути гідними продовжувачами славних пісенних традицій. Ансамбль є лауреатом  всесоюзних фестивалів художньої самодіяльності, Всеукраїнського фестивалю-конкурсу на приз Гната Танцюри (ІІ премія).  Неодноразовий учасник творчих звітів, обласних та районних культурно-мистецьких свят. Від учасників колективу було здійснено запис фольклору.  У 2015 році колектив урочисто відзначив  75-річний ювілей свого першого свого керівника Ольги Федорівни Десяк. В репертуарі колективу є автентичний фольклор свого села та пісні українських композиторів.

Інші Виставки