Книш Світлана Леонідівна народилася 16 липня 1966 року в с.Дністрівка Кельменецького району Чернівецької області. Закінчила Чернівецький кооперативний технікум. Переїхала в м.Немирів у 1988 році. Впродовж 13 років працювала керівником художньої вишивки при районному будинку школярів. В 1999 році пройшла атестацію у Вінницькому обласному осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Отримавши п’ятий розряд майстра ручної художньої вишивки, Світлана Леонідівна з 2000 по 2003 рік працювала викладачем на курсах з підготовки майстринь-вишивальниць при обласному осередку НСМНМУ.
Улюблені техніки майстрині – лиштва, солов’їне вічко, штапівка, вирізування, зерновий вивід та різноманітні мережки. В творчому доробку Світлани Книш нараховується більше 300 робіт (панно, рушники, сорочки, картини). Вона постійно бере участь в обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва, є активною учасницею всеукраїнських та обласних фестивалів і свят народної творчості. Зокрема, була учасницею культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини»(2009р.). Роботи талановитої вишивальниці зберігаються в приватних колекціях США, Польщі, Львові, Чернівцях, Вінниці.
В експозиції нинішньої персональної; виставки Світлани Книш представлено;34 роботи. Це вишиті панно – «Пісня солов’іна», «Зелені свята», «Книга осені», «Квіти-пісні», «Яблучний спас, або Пташки Небесні», «Сон-трава, або нерозгадані сни», «Соняшники», «Мамина калина», «Каштановий бал» та ін.), рушники («Ромашки», «Волошки», «Айстри», «Чорнобривці», та ін., скатерки «Купальські віночки», «Дзвіночки», чоловічі сорочки (техніка – вирізування, лиштва, солов’ їневічко, зерновий вивід, ретязь, мережка «прутик з настилом через чисницю», зубцювання подвійним прутиком, змережування), дитячі сорочки – «Паморозі візерунки», «Біла Магія», «Чисті роси» (техніка – лиштва, солов’їне вічко, зерновийвивід, ретязь, мережка «настил через чисницю», змережування, зубцюванняподвійним прутиком). Також майстриня представила відшивки манишки чоловічих сорочок «Метелики» і «Крильця-пелюстки» (техніка – вирізування, лиштва, ретязь,мережка «трьохрядна ляхівка з настилом» ).
Важливо, що кожен малюнок на роботах вишивальниці, придуманий нею особисто. Розглядаючи експозицію, отримуєш насолоду не тільки від майстерності виконання цих робіт, але й знайомишся з поетичною душею їх творця, з її трепетним відношенням до природи, до рідної землі. Адже саме з краси садів та ланів нашого славного Поділля черпає своє натхнення Світлана Леонідівна Книш.
Тож бажаємо всім відвідувачам приємного знайомства з неординарною талановитою майстринею, яка «Вишиває собі долю».