„Вишивала собі долю” – персональна виставка ручної вишивки Світлани Книш

„Вишивала собі долю” – персональна виставка ручної вишивки Світлани Книш

Книш Світлана Леонідівна народилася 16 липня 1966 року в с.Дністрівка Кельменецького району Чернівецької області. Закінчила Чернівецький кооперативний технікум. Переїхала в м.Немирів у 1988 році. Впродовж 13 років працювала керівником  художньої вишивки при районному будинку школярів. В 1999 році пройшла атестацію у Вінницькому обласному осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Отримавши п’ятий розряд майстра ручної художньої вишивки, Світлана Леонідівна з 2000 по 2003 рік працювала викладачем на курсах з підготовки майстринь-вишивальниць при обласному осередку НСМНМУ.

Улюблені техніки майстрині – лиштва, солов’їне вічко, штапівка, вирізування, зерновий вивід та різноманітні мережки. В творчому доробку Світлани Книш  нараховується більше 300 робіт  (панно, рушники, сорочки, картини). Вона постійно бере участь в обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва,  є активною учасницею всеукраїнських та обласних фестивалів і свят народної творчості. Зокрема, була учасницею культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини»(2009р.). Роботи талановитої вишивальниці зберігаються в приватних колекціях США, Польщі, Львові, Чернівцях, Вінниці.

В експозиції нинішньої персональної; виставки Світлани Книш представлено;34 роботи. Це вишиті панно – «Пісня солов’іна», «Зелені свята», «Книга осені»,    «Квіти-пісні», «Яблучний спас, або Пташки Небесні», «Сон-трава, або нерозгадані сни», «Соняшники», «Мамина калина», «Каштановий бал» та ін.), рушники («Ромашки», «Волошки», «Айстри», «Чорнобривці», та ін.,  скатерки «Купальські віночки», «Дзвіночки»,  чоловічі  сорочки (техніка –  вирізуваннялиштвасоловїневічко,     зерновий вивід, ретязьмережка «прутик з настилом через чисницю», зубцювання подвійним прутикомзмережування),  дитячі сорочки – «Паморозі візерунки», «Біла Магія», «Чисті роси» (техніка – лиштвасоловїне вічкозерновийвивідретязьмережка «настил через чисницю», змережуваннязубцюванняподвійним прутиком). Також майстриня представила відшивки манишки чоловічих сорочок «Метелики» і «Крильця-пелюстки» (техніка – вирізуваннялиштваретязь,мережка «трьохрядна ляхівка з настилом» ).

Важливо, що кожен малюнок на роботах вишивальниці, придуманий нею особисто. Розглядаючи експозицію, отримуєш насолоду не тільки від майстерності  виконання цих робіт, але й знайомишся з поетичною душею їх творця, з її трепетним відношенням до природи, до рідної землі. Адже саме з краси садів та ланів нашого славного Поділля черпає своє натхнення Світлана Леонідівна Книш.

Тож бажаємо всім відвідувачам приємного знайомства з неординарною  талановитою майстринею, яка «Вишиває собі долю».


Date   Опубліковано: 2015-11-12    Інші Виставки