Виставка Миколи Івановича Климовича з Житомирщини

Виставка Миколи Івановича Климовича з Житомирщини

22 червня в рамках проекту «Обмінні виставки між областями України» в нашій Світлиці відкрилась виставка майстра художнього оброблення дерева та соломки з Житомирщини, заслуженого художника України Миколи Климовича.
КЛИМОВИЧ Микола Іванович, народився 17 червня 1953 року в с. Покалів Овруцького району Житомирської обл.
У 1974 році Микола Климович закінчив Єрмаківський технікум фізичної культури (Казахстан), після чого деякий час працював вчителем в загальноосвітній школі. Захопившись народною творчістю, юнак самотужки оволодів техніками образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, згодом став працювати художником-оформлювачем в організаціях Житомирської області. У 1999 році Микола Іванович вирішує поєднати свій педагогічний дар з неймовірним захопленням народним мистецтвом і він засновує та очолює Овруцьку малу академію народного мистецтва і ремесел. Навчальний процес здійснюється за його авторськими програмами. Результатом роботи і впевненості в правильному напрямку діяльності Миколи Климовича є творчі здобутки вихованців Малої Академії, їх багаторазові перемоги на регіональних та всеукраїнських виставках і фестивалях.
Разом з тим майстер невпинно відшліфовує майстерність, за своєю авторською технікою «аплікація із художньо обробленої соломки» створює об’ємно-панорамні квіткові композиції з птахами. Його багатофігурні картини на етнографічно-історичну та духовну тематику стають прикрасами виставкових експозицій обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок і фестивалів народної творчості. 
За подвижницьку діяльність та високий виконавських рівень своїх робіт Микола Климович удостоюється честі стати членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2006 р.) та отримує почесне звання «Заслужений художник України»(2009 р.).
На сьогоднішній день, у творчому доробку Миколи Климовича нараховується понад 100 унікальних картин з соломки. Роботи майстра зберігаються у Житомирському краєзнавчому музеї, приватних колекціях державних посадовців України та інших держав світу.
За роки своєї творчої діяльності майстер презентував персональні виставки в багатьох містах України та за її межами, а нині і вінничани матимуть можливість познайомитись з творчістю знаного, неймовірно талановитого майстра з Житомирщини 
Нинішня персональна виставка Миколи Климовича складається з 17 прекрасних картин (в тому числі і кращих робіт його учнів). На виставці представлені такі картини митця, як: «Ой радуйся, земле», «За віру і волю», «Четверта помста княгині Ольги», «Голгофа», «Святий Макарій Овруцький», «Історія України» та інші.
Картина «Гріхопадіння двоголового змія», сюжет якої символізує боротьбу України з Росією, митець вважає головною темою з усіх, за якими він створює свої роботи тому і виставка має саме таку назву.
Концертну програму презентували:
– Народне аматорське вокальне тріо «Зірниця» Вінницького обласного будинку культри вчителя (керівник Ольга Янушкевич),
– автор та виконавиця власних пісень – Зоя Крачуляк,
– поетеса Жанна Дмитренко

Виставка працюватиме до 20 липня 2018 року


Date   Опубліковано: 2018-06-23    Інші Виставки