Персональна виставка декоративно-ужиткового мистецтва Ірини Савчук

Персональна  виставка  декоративно-ужиткового мистецтва Ірини Савчук

13 вересня у Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття виставки «Традиції в узорах майбуття» викладача ВДПУ ім.М.Коцюбинського Ірини Савчук .
Майстриня народної творчості народилась 2 серпня 1967 року у м.Зіньків на Полтавщині у родині військовослужбовця. Кандидат педагогічних наук, доцент Вінницького державного педагогічного університету.
У 1988 році закінчила факультет загальнотехнічних дисциплін Вінницького державного педагогічного інституту. У 2009 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Формування естетичних смаків учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання засобами декоративно-ужиткового мистецтва». Має публікації з декоративно-ужиткового мистецтва у різних навчально-пізнавальних виданнях (журнал “Трудова підготовка в закладах освіти”, дитячий журнал “Колосок” та ін.), а також випустила власну книгу про сучасні великодні прикраси. У 2013 році брала учать у міжнародному конгресі “Апімондія-2013”, де була членом оргкомітету і представляла декоративно-ужиткове мистецтво України для учасників конгресу зі 135 країн світу.
Як майстриня Ірина Савчук опанувала різні види декоративно-ужиткового мистецтва (вишивка, писанкарство, народна іграшка, в’язання гачком, спицями). З великою шаною ставиться до майстрів, які навчали її традиційним видам мистецтва. Зокрема технікам подільської вишивки майстриня навчалась в заслужених майстрів народної творчості України – Галини Іванівни Данилюк та Наталії Миколаївни Шпак, писанкарству – в Тетяни Петрівни Пірус та знаної писанкарки Київщини Оксани Білоус. 
Ірина Савчук є постійною учасницею міжнародних фестивалів народного мистецтва, всеукраїнських та обласних виставок. Майстриня презентувала свої роботи на міжнародному фестивалі у селі Космач Івано-Франківської області (2008-2009 рр.), на виставках і фестивалях у м. Київ, м. Чернігів, с. Пирогів Київської області, м. Вінниця. Не цурається Савчук І.В. і районних мистецьких заходів. Її добре знають в таких районах Вінницької області, як: Калинівський, Ямпільський, Немирівський, Тульчинський та ін. Авторські роботи майстрині знаходяться в приватних колекціях США, Канади, Болівії, Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччини, Норвегії, Росії, України. 
В експозиції нинішньої виставки Ірини Савчук представлено понад 50 робіт, в тому числі – роботи її студентів-випускників. В основному це традиційна ручна вишивка (рушники та картини з фрагментами, відшитими за старовинними зразками, в сучасному оформленні). Також на виставці представлені традиційні і сувенірні писанки, солом’яні павучки та народна іграшка. 
Сама назва виставки «Традиції в узорах майбуття» говорить про спрямування творчості майстрині і її мудрого наставництва, адже Ірина Валеріївна Савчук навчає студентів декоративно-ужитковому мистецтву, прищеплюючи молоді любов до традиційної української культури.


Date   Опубліковано: 2018-09-14    Інші Виставки