Фольклорний ансамбль «Ковалівчанка» Ковалівського СБК

Фольклорний ансамбль  «Ковалівчанка» Ковалівського СБК

Народний аматорський фольклорний ансамбль  «Ковалівчанка» Ковалівського СБК  Немирівського району,

керівник Крейман Микола Вікторович

            Ансамбль «Ковалівчанка» був створений на базі Ковалівського сільського будинку культури 1986 році. Його першим  художнім керівником була Ольга  Йолтуховська і він мав назву «Горлиця».  Систематична робота, майстерність керівника та творчі зусилля 27-ми його учасників дало гарні результати.  Ансамбль здобув авторитет не лише у своєму селі, а й в районі та області.  Звання «народний» йому було присвоєно у 1990 році.  В 1996 році керівником вже «Ковалівчанки» стає Любов Поліщук, у 2005, у 2011 роках – Ольга Дубина, у 2007 – Світлана Дащенко.  Колектив був постійним учасником творчих звітів району у місті Вінниці. Проводив велику роботу по проведенню як народних календарних свят, так і професійних та державних у рідному селі та в районі.

           З 2013 року керівником є Крейман Микола Вікторович, який дбає як про виконавську майстерність, поповнення репертуару, так і сценічні костюми, реквізит та ін.  До складу ансамблю входять люди різних різного віку та професій. Працює при ансамблю  і дитяча студія. Є супроводжуюча группа – баян, сопілка, барабан, бубон, гармоніка, а також шумові інструменти. Обласним центром народної творчості   було здійснено запис фольклору (2013 р.) у виконанні коллективу.

            Репертуар складають як побутові, так і обрядові пісні, а саме: щедрівки, купальські, весільні «Випічка короваю», «Головиця». Є і твори українських   композиторів: А.Пашкевича, О Білаша,  Є Кухарця, В.Верменича. З роками змінювались керівники, склад учасників, але не переставала звучати у Ковалівці народна пісня.

Інші Виставки