Фольклорний ансамбль «Берегиня» Орлівського СК

Фольклорний ансамбль «Берегиня» Орлівського СК

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» Орлівського СК Теплицького району,

керівник –  Чернега Оксана Іванівна

         Створений у 1984 році Братущак Ніною Григорівною. У 2004 році відзначив свій 20-річний ювілей. Почесне звання «народний аматорський» колективу присвоєно у 2005 році. З 2012 року керівником є Оксана Чернега. Ансамбль бере участь  в усіх культурно-масових заходах, які проводяться в сільському клубі (театралізовані свята новорічно-різдвяного циклу, Івана Купала, державні свята, тощо). На святі до Дня матері «Роду нашого Берегиня» не лише виконують пісні, а й розповідають, як передаються духовні скарби у сім’ях та родинах.  Діє при колективі дитячий колектив. В репертуарі окрім пісень є обрядові дійства – «Зажинки», «Обжинки», весільні обряди «Розплетини» та «Покривання». 

      Ансамбль є неодноразовим учасником творчих звітів Тепличчини – «Моя земля – моє коріння» у м.Вінниці. Постійний учасник традиційного районного фестивалю фольклорного мистецтва «Душа без пісні, що безкрила птиця». У 2004 році колектив отримав перехідний символ фестивалю, а у 2008, 2009 роках став володарем Гран-прі.

            На районному огляді світлиць до Дня Незалежності колектив «Берегиня»  виборов  ІІ місце в  конкурсі  обрядових  хлібів   (2008 р.).    Двічі колектив «Берегиня» було занесено на районну Дошку Пошани (2006, 2007 р.р.).

        Лауреат Всеукраїнських фестивалів-конкурсів з фольклору. Дипломанти ІІ та переможець  ІІІ (ІІ премія) Всеукраїнських фестивалів-конкурсів автентичних колективів на приз Гната Танцюри у 2006 та 2011  роках.  Переможець VІ Міжрегіонального фестивалю борщу у селі Правилівка Оратівського району. Колектив зберігає унікальне вбрання свого села.

         Неодноразовий учасник телепрограми  «Фольк-мюзік». Ансамбль  представляв своє мистецтво  в Державному музеї народної архітектури і побуту України під час відзначення народних свят.

Інші Виставки