Виставка вишивки Михайла Покиданця «Шевченкові думи в мистецьких узорах»

Виставка вишивки Михайла Покиданця «Шевченкові думи в мистецьких узорах»

8 березня у Світлиці ВОЦНТ відкрилась виставка вишивки заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця (м.Чернівці)

«Шевченкові думи в мистецьких узорах»

Михайло Григорович Покиданець, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Чернівецької обласної премії ім. Георгія Гараса. Народився 6 жовтня 1939 року в селі Гаї Розтоцькі Зборівського району Тернопільської області, мешкає та працює у Чернівцях.
Творча біографія митця дуже багата – у 1961 році закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка (географічний факультет). Чотири роки навчався на хореографічних курсах при Львівському театрі опери й балету і танцював у знаменитому ансамблі «Галичина», у складі якого знявся у фільмі «Тіні забутих предків». Саме зустріч з Сергієм Параджановим, великий інтерес кіномитця до гуцульського краю, його звичаїв і обрядів, вишуканого народного одягу, справили тоді на молодого вчителя велике враження і стали поштовхом для його подальшої творчості.
Михайло Покиданець має одну з найбільших в Україні колекцію візерунків народної вишивки Поділля, Буковини, Гуцульщини, Бойківщини, Лемківщини (понад 4 тисячі екземплярів). Найстаріша з них датована XVI століттям.
У своїй творчості митець використовує, як давні народні традиції, так і сучасні тенденції вишивки.Розробки візерунків для вишивання Михайла Покиданця опубліковані у таких відомих журналах як «Hapoднa творчість та eтнoгpафія», «Україна», «Наш дім», «Краса і мода», «Жінка» та інших.
Михайло Григорович – активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Його персональні виставки відбувалися у Києві, Тернополі, Харкові, Мінську та Сочі. Першу свою персональну виставку він презентував в Канаді (м.Вінніпеґ,1989 р.).
Єкспозиція виставки «Шевченківські думи в мистецьких узорах», що нині представлена у Вінниці, складається з творів, серед яких є унікальні вишиті рушники, що інтерпретують шевченківські образи «Кобзаря». Доповнюють експозицію – вишиті сорочки, рушники, серветки, більшість візерунків до яких розробив сам майстер. Роботи виконані в різних техніках вишивки (хрестик, низинка, штапівка, стебнівка, мережка).

Виставка триватиме до 12 квітня

      


Date   Опубліковано: 2016-03-21    Інші Виставки