Персональна виставка Петра Пипи

Персональна виставка Петра Пипи

 Українське село у всі віки було і залишається колискою національно-культурних звичаїв. Воно давало і продовжує давати державі хліб не тільки насущний, а й духовний. Адже більшість митців і велетнів українського духу вийшли з сільської глибинки і згодом возвеличили її у книгах, полотнах, піснях, кінофільмах, творах декоративно-прикладного мистецтва. Тому обласний центр народної творчості приділяє особливу увагу митцям із села, які незважаючи на всі труднощі, відроджують і пропагують традиційні ремесла.

Село Андрушівка Погребищенського району займає особливе місце на літературно-мистецькій карті Поділля. Тут народилися  письменник, історик, етнограф, літературознавець і фольклорист Іван Федорович Єрофеїв, відомий прозаїк Валентин Остапович Речмедів, літератор Дмитро Пилипович Заянчківський та інші. На цій благодатній землі народився і зріс Петро Васильович Пипа, який вже вкотре презентує свій доробок широкому загалу та з нагоди 65 річниці його ювілейної дати, презентує виставку.

В своїй творчості найбільшу перевагу майстер надає жанру, незаслужено забутому, — різьбі по дереву та не менш талановитими витворами мистецтва є його писанки - дряпанки на біблейську тему і живописний портрет.

Зазвичай народні ремесла народжуються і розвиваються з практичної потреби. Проте така вже поетична вдача нашого народу, що в кожен виріб він привносить мистецькі елементи. Наші прадіди, подільські бондарі, роблячи діжки, відра, ярма для волів, найчастіше оздоблювали їх візерунками. Різьбярі прикрашали мисники, стільці, дерев’яний посуд. Отож, в руках справжніх умільців, таких, як Петро  Пипа, дерево перетворюється у художній витвір.

Петро Васильович Пипа народився 6 липня 1952 року. В 1969 році закінчив Вінницьке ПТУ №5, отримавши фах художника-оформлювача. Однак за спеціальністю працювати не довелося: більше 10 років (1972-1982 рр.) працював  на науково-дослідному судні. Побував у Франції, Канаді, Ізраїлі, інших країнах.

 Повернувшись в рідне село, Петро Васильович працюва лісником, майже 25 років,   постійне спілкування з природою надихала його на створення нових образів та творчі задуми.  Зараз у доробку майстра понад 1100 творів,  з них кращих понад 30 представлені на виставці. Тож віриться, що попереду в Петра Васильовича  нові виставки і визнання.


Date   Опубліковано: 2017-07-12    Інші Виставки