Персональна виставка декоративного розпису Ірини Угринчук "Подільська казка"

Персональна виставка декоративного розпису Ірини Угринчук

 

30 травня 2019 року в Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки декоративного розпису "Подільська казка" Ірини Угринчук присвячене міжнародному дню захисту дітей! 

З метою відродження традиційної іграшкової культури, що має слугувати  відродженню української нації та з нагоди  відзначення Міжнародного дня захисту дітей було започатковано в ОЦНТ проведення тематичної виставки під загальною назвою «Подільська народна іграшка».  Адже відомо - іграшка постає першим чинником на стежці пізнання дитиною навколишнього життєвого простору, занять і побуту дорослих, їх звичаїв та обрядів.  Зазвичай експозиція  цієї традиційної виставки  складалась з переважної кількості робіт, виготовлених провідними народними майстрами Вінниччини, які розуміють нагальність відродження традиційної іграшкової культури і з задоволенням виготовляють народні іграшки.

Вже другий рік поспіль до Міжнародного дня захисту дітей ми відкриваємо персональні виставки декоративного розпису. Цього року свої нові роботи презентує Ірина Угринчук, з творчістю якої ми знайомили шанувальників народного мистецтва  у 2014 році, провівши першу її персональну виставку «Веселкове Поділля». 

Нагадаємо, що Угринчук  Ірина  Іванівна народилася 9 травня 1971 року в с.Винятинці Заліщицького району Тернопільської  області  в сім’ї   вчителів.  Навчалася у Київському торгово-економічному інституті на  інженера-технолога громадського харчування і одночасно навчалася петриківському розпису в освітньо-художньому центрі «Оберіг”  при Київсському ПТУ №6, де була заочна форма навчання.  Здобувши дві різних спеціальності, Ірина Угринчук обрала творчу спеціалізацію і  з того часу триває її чарівна подорож у світ декоративного розпису.   

По закінченні інституту (1993 р.), переїхала на батьківщину чоловіка у м.Вінницю. Працювала: в СЗОШ №11 - керівником  гуртка  декоративного петриківського розпису; в Палаці дітей та юнацтва, де  вела гурток декоратив-ного  петриківського  розпису.

У 2010 році Ірина Іванівна створила власну художню   студію  «Скарб», де передає і дітям, і дорослим свої вміння і свою любов до мистецтва декоративного розпису. Разом з тим майстриня є активною учасницею  обласних та міських виставок образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, її роботи є окрасою приватних колекцій багатьох країн  світу.  

Нинішня виставка вже третя в творчій діяльності Ірини Угринчук. Основою експозиції виставки «Подільська казка» є розписані диво-птахами і диво-квітами дитячі іграшки (скриньки, писанки, півники, пташечки, дитячий журнальний столик тощо). А ще коники-гойдалки, розписані сином та учнем Ірини Іванівни. Особливою красою вирізняються її розписані тарелі, що прикрашають стіни, всього ж в експозиції виставки представлено 135, як великих так і дрібних робіт, які зачаровують своєю красою.

Впевнені, мистецька спільнота гідно оцінить неперевершену майстерність виконання робіт майстрині. Адже жодна з її робіт  не повторюється а ні малюнком, а ні  композицією. Угринчук І.І.  має свій   стиль, власне  бачення і виконання декоративного розпису, хоча і дотримується всіх традиційних прийомів петриківського розпису. Вражає, як майстриня  знаходить та відкриває нові можливості в розписі, досягає наближення  відтворених елементів до реальних.  Як завжди, її роботи дивують і захоплюють. Тож маємо надію, що і діти, і дорослі відвідувачі нашої виставкової світлиці отримають естетичну насолоду від експозиції персональної виставки Ірини Іванівни Угринчук.

 

Експозицію виставки  створили:

–   провідний методист з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  ОЦНТ   Олександр Барнасюк та автор виставки – Ірина Угринчук

 

Ведуча відкриття виставки:

Любов Гричанюк, зав.відділом народної творчості та аматорського мистецтва ОЦНТ, заслужений працівник культури України.

           

 У програмі відкриття виставки:

 

Вітальне слово

–   Цвігун Тетяни Омелянівни, директора ОЦНТ, заслуженого працівника культури України.

 

Виступи:

–  мистецтвознавців обласних краєзнавчого та художнього музеїв

–  майстрів народної творчості   

 

Концертні дитячі номери:

«Веснянка»  у виконанні Влади Кобринчук ;

Українська народна пісня у виконанні Вікторії Петришиної;

Муз. І.Кириліної, сл. Г.Татаренка «Сон-трава» у виконанні юної бандуристки ДМШ №2 Діани Сороки (клас викладача Наталії Гонтковської)

              

 

Виставка   працюватиме  до  28 червня  2019 рокуDate   Опубліковано: 2019-05-31    Інші Виставки