Виставка гончарства Діденка Михайла

Виставка гончарства Діденка Михайла

5 квітня 2019 року у Світлиці ОЦНТ відулось відкриття персональної виставки молодого вінницького гончара Михайла Діденка.
Діденко Михайло Володимирович народився 23 листопада 1992 року в м. Вінниці. Гончарному мистецтву навчався в гуртку «Кераміка та гончарство», що працює при Вінницькому міському Палаці дітей і юнацтва ім.Л.Ратушної. Захопившись надзвичайним процесом створення різних фігурок з глини, здібний учень вбирав у себе, як губка всі настанови керівника гуртка Вікторії Ніколаєвої, відомої на Вінниччині майстрині. Тож закономірно, що в свої молоді роки Михайло Діденко став талановитим і відомим майстром кераміки. 
В своїй творчості молодий гончар спирається на досвід таких знаних гончарів Поділля, як Олексій Луцишин, Людмила Філінська. В своїх роботах він використовує елементи народної творчості на мотиви трипільської культури, створюючи скульптури малих форм та керамічний посуд. Його роботи вирізняються своїм індивідуальним почерком і випромінюють сонячне світло, яким наповнена його душа. 
У творчому доробку Михайла Діденка нараховується вже більше 500 робіт. Майстер є активним учасником всеукраїнських, обласних і міських виставок, конкурсів народного мистецтва та пленерів. Разом з тим, в рамках обласних культурно-мистецьких заходів він дає майстер-класи з гончарного мистецтва дітям та молоді. 
Пройшовши атестацію, як майстер в Національній спілці майстрів народного мистецтва України (2013 р.), за працелюбство та активну виставкову діяльність, Михайло Діденко двічі здобував стипендію Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2015 і 2018 р.р.). 
Здобувши вищу освіту у Вінницькому національному технічному університеті, Діденко М.В. з 2016 року працює в обласному центрі народної творчості та, і, у вільний від роботи час, займається своєю улюбленою справою. За період своєї творчої діяльності Михайло Діденко презентує вже 5-ту персональну виставку. 
Експозиція нинішньої виставки складається з понад 100 робіт. В основному це традиційний керамічний посуд, відтворений майстром за мотивами трипільської культури, шнурової кераміки та Шаргородської і Барської кераміки кінця ХІХ початку ХХ століть (миски, глечики, баньки, горщики). На виставці є також зооморфні посудини та дрібна пластика (іграшки-свищики тощо). Доповнюють експозицію світлини Лідії Бойко, які знайомлять глядача з процесом творення майстра за гончарним кругом.
Виставка триватиме до 20 квітня!


Date   Опубліковано: 2019-04-10    Інші Виставки