Фольклорно-етнографічний ансамбль «Веселка» Талалаївського СБК

Фольклорно-етнографічний  ансамбль «Веселка» Талалаївського СБК

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Веселка» Талалаївського СБК Погребищенського району

керівник Онищук Марія Петрівна

           Створений у 1980 році з ініціативи директора СБК Карнаги Ганни Петрівни. З 1989 року колектив очолює Онищук Марія Петрівна, яка в колективі з перших днів його створення.  Звання «народний аматорський» присвоєно у 1987 році.

            Репертуар складають купальські, обжинкові, петрівчані пісні, колядки, щедрівки та побутові пісні.  Слід відзначити талалаївські веснянки та весняні хороводи, як от:

              За дуби, дівчата, за дуби, за дубами сиділи голуби,

              Вони мені голівоньку нагули, вони мене з пареньки розвели.

         Неодноразово ансамбль «Веселка» був учасником республіканських  радіоконкурсів «Золоті ключі», свята «Подільські вечорниці» в м.Києві, яке проходило на території Державного музею народної архітектури та побуту України, ІІ Всесоюзного огляду аматорського мистецтва, присвяченого 70-річчю Жовтня, Міжнародного фестивалю «Лесині джерела» на Житомирщині та «Родослав» в м. Івано-Франківську (2002 р.). Колектив – багаторазовий учасник обласних свят фольклору ім. Г.Танцюри, учасник обласних фестивалів «Світанки над Россю»  в Погребищах та Регіонального свята борщу  (с.Правилівка Оратівський район, 2011 р.). У 2001 році брав участь у творчому звіті Вінницької області в місті Києві. Свої унікальні веснянки учасники ансамблю виконали на ІІ Всеукраїнському святі народного мистецтва «Великодня писанка» (м.Вінниця).

              У 2014 році Марія Онищук відзначила  свій славний ювілей, а у 2015 році колектив відзначив 35-річчя творчої діяльності. Колектив «Веселка», це одна велика співуча родина, дарує людям пісню, яка у їхньому  житті – понад усе.

Інші Виставки