„А сорочка мамина серцю мила" персональна виставка вишивки заслуженого майстра народної творчості України Наталії Шпак-Косаківської

„А сорочка мамина серцю мила

       30 серпня 2019 року о 15.00 у виставковій світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки заслуженого майстра народної творчості України Наталії Шпак-Косаківської

       Наталія Миколаївна Шпак-Косаківська народилася 30 серпня 1974 року в с. Зозівка Липовецького району.   Перші уроки вишивки отримала від   матері Галини Кирилівни та рідної тітки Ярини.

Після закінчення школи Наталія поступила у Решетилівський художній ліцей, що  на Полтавщині, де навчалась професійній вишивці і ткацтву. Там же здобула кваліфікацію ткалі 4 розряду. Згодом отримала другу освіту у Вінницькому державному педагогічноному університеті імені М.Коцюбинського (інститут історії, етнології і права).

Опанувавши різні техніки вишивки, Наталія Шпак-Косаківська професійно традиційною українською вишивкою займається з 2006 року. З того ж часу паралельно вона досліджує символіку орнаментики української вишивки і ткацтва, їх значення та вплив на життя людини. Наталія Миколаївна є автором понад 20 наукових праць з етнографії, ряду мистецько-етнографічних виставок та учасницею багатьох всеукраїнських і регіональних конференцій.

За високу майстерність  та активну творчу діяльність, у 2009 році Наталія Миколаївна Шпак була удостоєна високої державної нагороди –  почесного звання «Заслужений майстер народної творчості  України».

Нині мисткиня прищеплює любов до народних традицій дітям, навчаючи їх майстерності вишивки і старовинним ремеслам в гуртках автентичної вишивки та народного мистецтва у Вінницькій обласній станції юних натуралістів.  Разом з чоловіком Віктором Косаківським колекціонує старожитності Східного Поділля.

На нинішню персональну виставку «А сорочка мамина серцю мила» майстриня презентує в основному вишиті сорочки, в тому числі і старовинні сорочки з сімейної колекції. Всього ж в експозиції виставки  представлено 47 вишитих робіт (чоловічі і жіночі сорочки, рушники, ікони, серветки тощо).

Виставка працюватиме до 24 вересня 2019 року


Date   Опубліковано: 2019-09-02    Інші Виставки