Виставка живопису Ф.І. Ущаповського «У моїм краю»

Виставка живопису Ф.І. Ущаповського «У моїм краю»

         Федір Іванович Ущаповський  народився  5 жовтня  1950 року в селі  Миролюбівка Піщанського району  Вінницької області.

        Від батька  - коваля  навчився  як йти по життю, шукати  трудову стежину, а від матері  перейняв  любов до землі та пісні. У материнських  руках побачив перші  квіти, що ожили на склі малюнком, і від неї почув пісень, яких співав  дід у  церковному  хорі.

       Ще у  шкільні роки грав в оркестрі, відтоді  найулюбленішими музичними інструментами стануть  балалайка, гітара та баян, але  й з  малювання оцінки  були лише відмінні . Пізніше навчався в професійно – технічному училищі № 34 м. Ровеньки Луганської області   за фахом  столяр – тесляр. Там його увагу привернуло  оголошення про набір до секції боксу. Записався, тренувався, брав участь у змаганнях., мав немало нагород. У Донбаському  краї мав змогу спостерігати за роботою художників над етюдами. Вже тоді почав збирати літературу в якій  друкувались  уроки малювання, водночас  і сам  потроху  почав  малювати.

        Повернувшись  на Поділля  вступає  до  Тульчинського  училища культури  (керівник  оркестру народних  інструментів). Займаючись  професійно  музикою Федір Іванович  набував  і фаху художника. Під  час  навчання  в училищі за декорації  до постановки спектаклів  він отримує   відмінні оцінки.

        Закінчивши  училище отримав  направлення  у  Піщанський районний будинок  культури. Служив в армії. Після  закінчення  служби  повернувся  до Піщанки  де організував  вокально – інструментальний ансамбль «Лаври», який у 1983 році отримує  звання народного , та самодіяльний  хор «Діброва», який  теж  отримує  звання народного  в 1991 році. Ці колективи є лауреатами  Всесоюзних,  Всеукраїнських та міжнародних  фестивалів, знані на тільки  на Вінниччині , але й по всій  Україні  та за її межами. За визначні  творчі заслуги  Федору Івановичу  1992 року  було  присвоєно почесне  звання заслуженого  працівника  культури  України.  В травні 2007 року  Указом  Перезидента  Придністровської   Молдавської  республіки  за пропаганду  української  культури, багаторічну  концертну  діяльність  на території  ПМР  та високий професіоналізм  Ф.І. Ущаповському  присвоєно  почесне    звання «Заслужений діяч мистецтв  ПМР».

Незабутній духовний вплив на Федора Ущаповського як людину й мистецького керівника

справило багаторічне приятелювання з легендарним земляком - великим хоровим диригентом і педагогом Павлом Івановичем Муравським, який передав своєму талановитому учневі чимало секретів диригентського мистецтва.

       Музика  і живопис  у Федора  Івановича  крокують  поруч. Йому  пощастило  побувати  з концертами  майже  в усіх  куточках України. У 1979 році  довелось  працювати  на горезвісному  пасажирському  пароплаві  «Адмірал Нахімов». Згодом, після зіткнення  пароплава  із вантажним  судном «Петро Васів» його, як привид,  майстер  відтворює  по пам'яті   та  фотографіях.

       Починаючи  з 1970 року мистець брав участь у 27 обласних, Всеукраїнських та міжнародних    образотворчих  виставках.  Щороку виїздить на мистецькі пленери. Художник працює переважно у пейзажному та портретному жанрах. У його  живописних  краєвидах  природа ніби оживає, вони витончені та ліричні. Художник надає перевагу перехідним станам природи та сезонам: «Січень», «Завесніло, «Перед грозою»,  «Зелено», «Після дощу», «Лютнева відлига», «В липневому затінку». Моделями портретів виступають як звичайні  люди з оточення художника, так і видатні діячі  культури («Назарій Яремчук», «Павло Муравський»). Зберігаються  картини  Федора  Івановича  Ущаповського   у приватних колекціях  відомих   поціновувачів мистецтва в  Україні та за  кордоном: Польщі, Канаді, Росії, Швейцарії, Італії, Німеччинні  та Придністров'ї.                                                                                                                                                                                

         Творча робота  не заважає  поєднувати мистецьку працю з  громадською   діяльностю: нині Федір Іванович – голова Піщанського районного відділення  товариства  зв'язків з українцями  за межами  України (Товариство «Україна - Світ»), член Національної спілки журналістів України, член оргкомітету Міжнародного симпозіуму художників КАМ  АРТ, член Міжнародної асоціації працівникіфв культури і мистецтв «Маркіс».                                                                                       

       На даній виставці митець  презентує до уваги глядача  35 чудових живописних робіт.         

Виставка триватиме до 10 жовтня 2016 р.                                                                                                                  






Date   Опубліковано: 2016-09-29    



Інші Виставки