Виставка старожитностей з приватної колекції Віктора та Галини Півтораків

Виставка старожитностей з приватної колекції Віктора та Галини Півтораків

3 листопада у Світлиці ВОЦНТ відкрилась виставка старожитностей з приватної колекції Віктора та Галини Півтораків (с. Березівка Чернівецького району)
Колекція сімї Півтораків формувалася протягом багатьох років. Дитяче захоплення Віктора Півторака колекціонуванням поступово переросло у щоденну потребу – шукати, пізнавати, досліджувати. Голова родини - Віктор Петрович - художник, краєзнавець, колекціонер, людина з багатьма захопленнями та інтересами. За освітою - художник-графік, працює в Мазурівській ЗОШ вчителем образотворчого мистецтва, трудового навчання та військової підготовки. Крім цього він є керівником гуртків “Петриківський розпис” та “Різьблення по дереву” Чернівецького будинку дитячої творчості, займається живописом,різбленням, петриківським розписом та коренепластикою. Його дружина, Галина Володимирівна, поділяє захоплення свого чоловіка та допомогає йому в збереженні та поповненні колекції новими експонатами.
Вона працює керівником народного аматорського драмптичного колективу Березівського сільського будинку культури, займається вишивкою та вибійкою.
В 2007 році родина Півтораків створила сільський приватний музей. В ньому експонуються унікальні пам’ятки, що розповідають про історію регіону від найдавніших часів до сьогодення. Ці експонати знайомлять відвідувачів з ремеслами, промислами, пам’ятками духовної та матеріальної культури краю. Півтораками зібрано цінну колекцію яскравих жіночих і чоловічих сорочок, рушників, вироби ткацтва, зокрема, килимарства, гончарства та археології. Цікавими є зразки етнографії, археології, народних промислів, вишивки, народного костюма, килимарства, кераміки, нумізматики тощо. Окремим розділом музею стали експонати історії села з XIX ст. до сучасності. За час існування музею його відвідувачами стали тисячі людей, серед яких учні шкіл району, односельчани, знавці народного мистецтва з усієї України та закордонні гості. 
Колекція сімї Півтораків налічує понад 5 тисяч експонатів.Частина цієї колекції демонструватиметься у світлиці центру народної творчості. В данній експозиції виставки представлено археологію, вишивку, кераміку, килимарство, народний костюм, ікону. На виставці представлено 90 експонатів з цієї колекції.
Виставка триватиме до 30 листопада


Date   Опубліковано: 2016-11-04    Інші Виставки