„На перехресті скатерок та рушників” виставка колекції родини Косаківських

„На перехресті скатерок та рушників” виставка колекції родини Косаківських

Витоки народ­них традицій ткання рушників та скатерок губляться в далекій давнині і з цієї причини мають важливе значення в нашій за­гальній суспільній культурі. Як правило, ткані рушники і скатерки мають орнаментне заповнення по всій площині тканини і тому представляють науковий інтерес для дослідників, адже орнаментика є важли­вим інформативним джерелом, що таїть в собі давні духовні і світоглядні знання її першо­творів, тобто наших пращурів.

Народне ткацтво рушників і скатерок на теренах Віннич­чини надзвичайно багате і роз­маїте. В допромислову епоху домашній ткацький промисел був поширений повсюдно, і тому до нашого часу зберегла­ся велика кількість автентич­них пам’яток, як в приватній власності так і в музейних ко­лекціях, що дає чудову мож­ливість для вичерпного обсте­ження і наукового дослідження цієї галузі народної художньої творчості.

Ось і сьогодні  представили свою родинну колекцію тканих скатерок та рушників Поділля Віктора та Наталі Косаківські.

 Віктор Афанасійович Косаківський - етнолог, археолог, фольклорист, музеєзнавець, майстер народної творчості, педагог, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, дійсний член Центру дослідження історії Поділля, член Національної спілки краєзнавців України, член науково-технічної ради Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». Автор 245 наукових праць. На матеріалах, зібраних в смт Чечельник захистив дисертацію на тему «Етнокультурна характеристика населення містечка Чечельник в історичному розвитку ХІХ – початку ХХІ століття». Учасник понад 100 міжнародних, всеукраїнських, регіональних та університетських наукових конференцій. Автор 12 мистецько-етнографічних виставок.

 Наталя Миколаївна Шпак – Косаківська заслужений майстер народної творчості України, етнограф, майстриня традиційної вишивки, яка ще має кваліфікаційний четвертий розряд ткалі. Автор понад 20 наукових праць (народна символіка, етнографія, народне мистецтво). Учасниця багатьох всеукраїнських та регіональних наукових конференцій. Автор мистецько  - етнографічних виставок. Нині  навчає діток традиційній вишивці у Вінницькій обласній станції юних натуралістів.

Всього, в експозиції нинішньої  виставки представлено понад   – 100  робіт з колекції Косаківських, зібраних з усіх куточків Вінниччини.






Date   Опубліковано: 2019-02-13    



Інші Виставки