Концевич Ліна Анатоліївна «Перевесла долі»

Концевич Ліна Анатоліївна «Перевесла долі»

Здавлося б, що може бути цікавого і унікального у звичайній паперовій витинанці, яку вирізали наші бабусі? Проте, ця паперова прикраса увібрала народні смаки та вподобання, поняття про красу і добро, морально-етичні норми. Наші предки такими творами прикрашали свій побут: мисники, фіранки на вікнах, печі, стіни, бруси на стелі. Гарною вважалася та господиня – хата якої була гарно прибрана. З часом змінився побут, меблі, планування житла, зрештою, світогляд людей – хотілося чогось нового, сучасного, тому витинанки поступово зникали. 

Хоч на певний час це мистецтво занепало, сьогодні воно набуває «другого дихання» і стрімко розвивається в індивідуальній творчості майстрів народного мистецтва і художників.

Ось і сьогодні в нашій «Світлиці»  представила  свої неперевершені витинанки  майстриня Ліна Анатоліївна Концевич .

Ліна Анатоліївна Концевич народилася  22 липня 1966 році  в місті Любомль Волинської області. Закінчила Вінницьке педучилище. Коли працювала вихователем у дитячому садочку, захопилась витинанками. Тоді почала самотужки вчитися створювати витинанку. Так народжувались з - під її рук та ножиць  -   витинанки за витинанками.  Мистецтво витинанки полонило її серце і душу. Та разом з тим  народжувались  нові ідеї та бажання створити щось нове,  в яке хотілось вкласти особливий,   сакральний зміст та код нашого народу. І досягла в цьому високої майстерності. Майстриня дивувала глядачів своїми мережаними виробами на І Міжнародному святі народного мистецтва «Українська витинанка» в м.Могилеві-Подільському. Ліні Анатоліївні запропонували відтворити давні витинанки регіонів Поділля та Буковини у Національному музеї народної архітектури та побуту України в селі Пирогово під Києвом, з чим вона майстерно справилася.

     Сьогодні майстриня презентує свою творчість на шостій персональній виставці. Її  рукотворні вироби були представлені в різних країнах світу: Канаді, Польші, Росії, Італії, Білорусії та ще в багатьох інших.

    Ліна Анатоліївна є постійним учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях з витинанки.  Активну участь бере у проведенні майстер-класів з виготовлення витинанки. В цьому році успішно провела майстер-класи  для працівників галузі культури Донецької області в м.Краматорську.  Кожна її робота -  то її світ, у котрому вона творить свою неньку – Україну, її колорит і звичаї. Аркуш паперу у її руках перетворюється на витвір мистецтва,  котрому  немає аналогів. На виставці  різноманітні роботи - це і дерево життя, і вазони, і птахи, обрядові сюжети  за мотивами Тараса Шевченка. Деякі з її робіт, які ілюструють твори великого Кобзаря, зараз знаходяться у фондах Вінницького обласного краєзнавчого музею.

     Можна стверджувати, що майстри витинанки самовіддано продовжують і розвивають художні традиції народної української культури.

Виставка триватиме з 21.07. по 10.08. 2016 р. в Світлиці ОЦНТ                                                                                         


Date   Опубліковано: 2016-07-22    Інші Виставки