Виставка іконопису Івана Горобчука «Духовний світ митця»

Виставка іконопису Івана Горобчука «Духовний світ митця»

2 травня в Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття виставки іконопису «Духовний світ митця» заслуженого майстра народної творчості України Івана Горобчука, що присвячена 1030-річчю хрещення Київської Русі.
Іван Іванович Горобчук – майстер народного малярства, живописець, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України з 2004 року, голова обласного осередку НСМНМУ з 2010 року.
Народився Горобчук І.І. 17 грудня 1957 року в селі Мончині Погребищенського району Вінницької області в сім'ї сільських трудівників. Ще хлопчиком захопився малюванням, а в юності наполегливо самотужки вивчав ази живописного мистецтва.
Активна діяльність Івана Горобчука розпочинається у 1987 році. Саме з того часу картини митця постійно виставляються на обласних, міжрегіональних та всеукраїнських виставках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
Творчості Горобчука І.І. притаманна соковитість кольору, вміння декоративно вирішувати площинні зображення, що робить його картини надзвичайно живими і цікавими. 
Феномен Івана Горобчука, як митця полягає в тому, що він вирізняється серед інших своїм великим працелюбством. Про що говорять щорічні персональні виставки майстра. Шанувальники творчості митця пам’ятають його персональні виставки в нашій Світлиці: «Народне малярство в мізансцені» (2006 р.) ; «За покликом серця» (2007р.); «Духовність і митець» (2008 р.); «Козак Мамай» (2009); «Іконопис з майстерні Івана Горобчука» (2010 р.); «Художник і образ» (2012 р.); «Митця народного духовнії святині» (2013 р.); «Роде мій подільський» (2014 р.); „ Мінорний настрій. Етюди" ( 2015р.). А взагалі на рахунку Івана Горобчука, це вже 27 персональна виставка. Наполегливо працюючи на ниві образотворчого мистецтва вже біля 40 років, Іван Іванович має у своєму творчому доробку понад 2000 картин, які, крім персональних, презентувались на міжнародних, всеукраїнських та обласних виставках. Його роботи, виконані в техніці народного малярства, насичені світлою радістю доброти людської, зберігаються в музеях і приватних колекціях. 
Експозиція нинішньої персональної виставки Івана Горобчука складається з 32 робіт, списаних з всесвітньовідомих образів і є його філософським баченням християнського світу, взаємозв’язоком української національної культури і православної віри. В цих роботах митець використовує традиційні та авторські техніки, інтуїтивно гармонізуючи твори і відчуває ту мить, коли рухи пензля творять у поєднанні з душею, народжуючи шедеври сакрального мистецтва.
Виставка триватиме до 19 травня.


Date   Опубліковано: 2018-05-02    Інші Виставки