Виставка декоративного розпису і подільських старожитностей Сергія Бугая

Виставка декоративного розпису  і подільських старожитностей Сергія Бугая

27 листопада в Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття персональної виставки декоративного розпису та подільських старожитностей «Із глибини віків… до наших днів» Сергія Бугая.
Сергій Олександрович Бугай народився 1 червня 1989 року в с.Човновиця Оратівського району. Образотворчому мистецтву навчався у Вінницькому вищому професійно-технічному училищі №5. Опанувавши декоративний розпис, став талановитим майстром цього виду народного мистецтва. Ззаймається дослідницькою роботою щодо зразків традиційного декоративного розпису, характерного саме для Східного Поділля. У творчому доробку Сергія Бугая нараховується близько 1200 робіт. Переважно - декоративний розпис, алетакожє - писанки, ікони та вишивка. Його роботи були представлені на сільських, районних та обласних культурно-мистецьких заходах. Молодий майстер бере активну участь в обласних та всеукраїнських виставках народного мистецтва, презентував також персональну виставку в Оратівському районному краєзнавчому музеї.
Разом з тим Сергій Бугай займається колекціонуванням старожитностей Поділля. У своїй приватній колекції має понад 500 екземплярів традиційного посуду, прикрас, ікон, одягу та побутових речей.
З жовтня 2014 року Сергій Бугай працює у Вінницькому обласному центрі народної творчості на посаді провідного методиста з виставкової діяльності. За своїм ескізом, у 2015 році, майстер розписав двометрову писанку, яка представляла Вінниччину на IV-му Всеукраїнському фестивалі писанок в м.Києві, забезпечивши нашій області ІІ місце в номінації «Регіональна писанка». Також був учасником даного Всеукраїнського фестивалю писанок у 2016 і 2017 роках.
Бугай С.О. дає майстер-класи з декоративного розпису дітям художніх шкіл та студій образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва області. В процесі навчання діток, молодий майстер передає не тільки своє вміння, але й любов до українських традицій та до рідної землі. 
У вільний від роботи час Сергій Бугай розписує храм у своєму рідному селі Човновиця.
В експозиції нинішньої виставки Бугай С.О. представив більше 100 експонатів, як власних робіт, так і старожитностей із своєї колекції.

Виставка триватиме до 18 грудня


Date   Опубліковано: 2017-11-28    Інші Виставки