Іграшки з глини від Людмили Бурдейної

Іграшки з глини від Людмили Бурдейної

Майстер-клас проводить художниця Людмила Бурдейна з м. Вінниця

З кожним роком традиційні іграшки з природніх матеріалів завойовують все більше прихильників.

Вони – неповторні, нагадують нам дитинство, додають тепла та затишку оселі. Сьогодні ми покажемо як можна зробити іграшки з глини для прикрашання новорічної ялинки та й для будь-яких інших цілей. Для роботи нам знадобляться: глина, дерев’яна дощечка, аркуш білого паперу, лекала, качалка, чайна ложка, ручка, булавка, контури для розпису по кераміці і бажання створити маленьке чудо (фото 1).

Для початку необхідно мати шматочок обробленої глини. Його можна купити у гончарів або в магазинах для творчості. Глина повинна бути, як пластилін. Щоб під час роботи глина не сохла – загорніть її у вологу тканину.

Перед початком роботи з глиною потрібно визначитися з формою майбутньої іграшки. Можна намалювати її самому, можна взяти з якогось зразка. Якщо ви хочете використовувати цей малюнок (лекало) багато разів, варто зробити його на цупкому проклеєному папері, якщо лише раз – можна на звичайному аркуші.

Нанесіть контур іграшки на папір і виріжте його. Бажано, щоб форма не містила дрібних деталей. Ми використаємо форму козлика (фото 2).

12

 

 

 

 

 

 

 

Беремо шматочок глини і розкатуємо його товщиною, приблизно, 5-7 мм (фото 3). Кладемо на глину лекало і булавкою (так зручно) вирізаємо формуо 2 (фото 4). Залишки глини забираємо на наступну іграшку.

3

Знімаємо лекало, беремо булавку і починаємо обробляти краї іграшки. Обережно зрізаємо булавкою гострий кут по всьому краю іграшки з обох боків (фото 5). Це зробить виріб охайним та без гострих кутів. Після цього звичайною пластмасовою ручкою обробляємо всі краї фігурки, щоб вони були гладенькі (фото 6).

6

Якщо ви плануєте цю іграшку десь повішати – можете зробити дірочку для нитки.

Завершивши цю роботу, − кладемо баранця підсохнути на день (при кімнатній температурі), щоб глина затужавіла. Через день іграшку потрібно залощити (відполірувати). Для цього згодиться чайна ложка – зворотньою стороною робимо обережні колоподібні рухи по всій поверхні козлика з обох сторін (фото 7). Так фігурка стає рівною, гладенькою, приємною на дотик та трохи блискучою.

Тепер глині потрібно досохнути (одну добу) і можна її випалювати. Найкраще випалювати іграшки в печі для випалу кераміки, яку має кожен гончар. Але, якщо у вас немає можливості звернутися до майстра – можете випалити глину у вогнищі, в каміні (фігурки матимуть чорно-сірі розводи), в духовці. При такій температурі глина не досягне потрібного стану випалу і відповідного кольору кераміки, але для іграшки цього вистачить.

7

 

 

 

 

 

 

 

 

Наш козлик випалювався в справжній гончарній печі. Після випалу він став приємного охристого кольору (фото 8, 9). Тепер розпишемо іграшку контурами для кераміки (продаються в магазинах для творчості). Іграшку можна розписати будь-якими фарбами, але бажано брати водостійки фарби (акрил), щоб іграшка була більш захищена.

 

 

 

 

 

 

 

 

Наша художниця розписує козлика традиційним українським орнаментом (Фото 10, 11). Ви можете розписати так, як вам сподобається. Контурам потрібно дати підсохнути кілька годин − і чудова  іграшка готова (фото 12)!!!

1112

За один раз можна зробити декілька таких іграшок. Якщо ви схочете повішати ці іграшки на ялинку – прив’яжіть до них ниточки – і ви матимете унікальні іграшки на своїй неповторній ялинці. А якщо ви залучите дітей до створення цих маленьких шедеврів – вони ніколи не забудуть ці хвилини творчості.

Записала

Наталя СЕНТЕМОН






Date   Опубліковано: 2017-06-14    



Інші Виставки