Співак Ніна Сергіївна

Співак Ніна Сергіївна

Співак Ніна Сергіївна народилась 8 жовтня 1941 року в селі Підвисоке Оратівського райо­ну. Життя Ніни Сергіївни поділене на три періо­ди - спочатку в селі, потім в Мурманську (Росія), і згодом знову в рідному Підвисокому.

За професією Ніна Сергіївна - бухгалтер, її трудова діяльність пройшла в Мурманську. Саме там, у вільний від роботи час, вона разом з мо­лодшою сестрою Лідією займалась в гуртку фло­ристики при Мурманському краєзнавчому музеї (1986-1991 рр.). Захопившись цим дивовижним видом декоративного мистецтва, сестри доскона­ло вивчили всі тонкощі тех­ніки роботи з природними матеріалами та безмежно закохались в цю кропітку, але таку прекрасну справу.

Щороку у відпустку се­стри разом зі своїми дітьми, приїздили в своє рідне село на Вінниччині, яке люби­ли всім серцем. Тож коли пішли на заслужений від­починок в 1992 році - по­вернулись на свою батьків­щину в село.

Любов до природи, до рідного краю та захоплен­ня флористикою спонука­ли Ніну Сергіївну навча­ти цього незвичного виду мистецтва своїх односель­ців. Так, наприкінці 1993 року, на добровільних за­садах, майстриня органі­зувала клуб флористики «Чарівниця», який спочат­ку діяв у формі вечорниць.

Влітку та восени учасниці заготовляли матеріа­ли для роботи, а взимку та весною, щопонеділка, ввечері збирались по чер­зі у кожної вдома і твори­ли диво-картини, співаючи пісень.

В 1999 році учасники, клубу «Чарівниця» пре­зентували 130 картин на виставні в районному цен­трі. В тому ж році вже сту­дія флористики «Чарівни­ця» під керівництвом Ніни Співак стала працювати при Підвисоцькому СБК і була удостоєна почесно­го звання «народна аматор­ська».

Всі ці роки з невичерп­ним творчим натхненням Ніна Сергіївна навчає прекрасного мистецтва учасниць студії і одночас­но вдосконалює свою май­стерність. При створенні своїх чудових картин, май­стриня використовує пе­люстки квітів, листя та кори дерев, корінці трав, соломку, мох, лушпиння часнику і цибулі, бана­на та ківі, а також листя кукурудзи, моркву, редь­ку, буряк та інші природні матеріали, що в руках талановитої майстрині стають витворами мисте­цтва, Сюжетами її творів є одвічна краса приро­ди рідного краю, героїчне минуле нашого народу, український побут.

В доробку майстрині нараховується біля 300 флористичних творів. Її роботи постійно презен­туються на всеукраїнських, обласних та районних виставках, зачаровуючи шанувальників народно­го мистецтва неповторністю сюжетів, природною яскравістю кольорів, витонченістю та правдивіс­тю зображення.
Інші Виставки