Погонець Сергій та Світлана

Погонець Сергій та Світлана

Сергій Погонець народився 12 квітня 1970 року, а його дружина Світлана 22 березня 1973 року в с. Крищинці Тульчинського району.

Це село відоме в Украiні своїми давніми гончарними традиціями та всесвітньовідомими майстрами гончарної справи такими, як Іван Тарасович Гончар та Олексій Григорович Луцишин. До Великої Вітчизняної війни в Крищинцяк працювало 150 гончарів.

Сергій Погонець займається гончарством вже 18 років і є активним учасником районних, обласних та Всеукраїнських виставок народного мистецтва. Гончарній справі його навчав Ковтун Семен Григорович, дідусь Світлани. У діда Семена було старе гончарне коло,яке вони з Сергіем переобладнали, поставили на підшипники, полегшивши його хід. Важливо сказати, що гончарну справу Сергій освоїв залюбки, адже його прадід – Погонець Гаврило Касіянович та дядько – Погонець Микола Гаврилович теж були гончарами, тож любов до роботи з глиною у Погонців закладена в генах.

Сергій і Світлана є достойними продовжувачами славної гончарної справи своїх дідів-прадідів. Світлана є співавтором керамічних виробів свого чоловіка, декоруючи iх довершеним спіралеподібним орнаментом, який був характерним для прадавньої трипільської культури.

Іх діти – Людмила, Олександр – також долучаються до народного мистецтва. Донька займається живописом і має вже свій невеличкий доробок картин, на яких талановито написані пейзажі рідного краю і натюрморти. А малий Сашко дуже любить з татком працювати з глиною.

У доробку майстра велика кількість гончарних виробів: горнята, миски, макітри, глечики, кухлі, стилізовані амфори, дзвоники, тощо та картини доньки Людмили. Нині ж сім’я Погонців відроджує славетні крищинецькі керамічні миски, розписані ангобами і покриті прозорою поливою. При виготовленні мисок Світлана і Сергій дотримуються давніх традицій свого села.
Інші Виставки