Пірус Тетяна Петрівна

Пірус Тетяна Петрівна

Писанкарка, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України (2009)

Закінчила історичний факультет та спец-факультет психології Вінницького державного педагогічного інституту, аспірантуру Науково-дослідного інституту педагогіки.

З дитинства захоплюється писанкою. Секрети писанкарства вивчала в селі Рахни-Лісові Шаргородського району, звідки родом її батьки, та в багатьох селах Літинського, Жмеринського, Тульчинського, Тиврівського і Калинівського районів. Учасниця багатьох обласних свят, II і III міжнародних з'їздів пи-санкарів. З 1993 по 2003 р. була директором Української дівочої гімназії ім. Лесі Українки у Вінниці, запровадила спецкурс «Подільська писанка», який викладала всі роки. У 1997 р. започаткувала міське свято «Великодня писанка», яке набуло статусу обласного, а з 2007 р. — всеукраїнського. Справу матері впевнено продовжують доньки Катерина Пі-руста Ольга Безверха. Роботи майстрині знаходяться у приватних колекціях в Україні, Росії, Канаді, музеях Вінниці, Києва, Коломиї.

Авторка поетичної збірки «Присягаю» (2004) та дитячої книжечки «Дажбожа Україна» (2008), виданих під псевдонімом Зоряна Подолянка. Педагог, науковець, дослідник, етнограф, історик, завідувачка навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля інституту історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Тетяна Петрівна — знана на Вінниччині народна майстриня і поетеса. Член обласної організації Союзу українок.
Інші Виставки