Ніколаєва Вікторія Володимирівна

Ніколаєва Вікторія Володимирівна

Народилась 23 серпня 1978 р. в м. Вінниці. Закінчила у 2004 році факультет початкових класів і музики Вінницького педагогічного Університету ім. М. Коцюбинського. Але на п’ятому курсі університету несподівано захопилася керамікою.

Працюючи вихователем у дитячому садочку "Аіст", познайомилася з народною майстринею, майбутнім вчителем  Людмилою Філінською (членом Національної Спілки майстрів народного мистецтва України). Відтоді і почався шлях пізнання гончарного мистецтва.

Людмила Леонідівна не лише навчала якимось професійним прийомам. Адже народне мистецтво - це ціла філософія, практично кожна дія – обряд. Гончарство – не механічна робота. Нічого не робилося просто так, кожен витвір мав слугувати оберегом хати, родини. Це все було настільки цікаво, магічно і заворожуюче, що Вікторія облишила музику і зайнялася керамікою. Правда, і музична освіта знадобилась для створення свищиків та  окарин. Якщо робити їх професійно, то вони мають звучати в до-мажорній гамі. Робота з глиною - просто неосяжне поле діяльності. Тут є стільки напрямків, що на те, щоб їх усі вивчити, не вистачить життя. Серед народних майстрів, які виготовляли посуд, колись існувала вузька спеціалізація: були горшколіпи, мискарі, кахлярі...

З 2007 по 2010 роки працювала керівником гуртка «Кераміка та гончарство» в Палаці дітей та юнацтва м. Вінниці. Учні Вікторії - неодноразові учасники і переможці виставок та конкурсів дитячої творчості, серед них можна виділити Діденко Михайла, який серйозно продовжує займатись гончарством.

Нині працює у власній майстерні відтворюючи миски за мотивами старовинних Подільських мисок кінця 19 - поч. 20 століття, створює гончарні вироби розмаїття яких сягає від гончарних сервізів оздоблених ліпним декором до музичних інструментів - окарин, свищиків, дрібної пластики, янголяток. На Великдень неодмінною традицією лишається написання традиційних писанок.

Учасниця різноманітних мистецьких форумів і свят, міських та обласних виставках.

В липні 2006р. брала участь у Міжнародному фестивалі «Дні Європи» (Франція).
Серпень 2006р.-Загальнодержавна виставкова акція «Барвиста Україна».
Вересень 2006р.-Міжрегіональний Молодіжний Форум «Якою бути Україні?».
2007,2008 р.- ШЕШОРИ Подільські та «Країна Мрій» (Київ). 
2012,2013 роки «Дні України» у Польщі, 
липень 2013 пленер гончарів с. Бубнівка «Освячені горном».


Виставка у світлиці: Виставка ГО “Етномайстерня Коло» «Як півень води нап’ється»
Інші Виставки