Городинська Оксана Василівна

Городинська Оксана Василівна

Оксана Василівна Городинська заслужений працівник культури України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Народилася 1 жовтня 1964 року в селі Конищів Муровано-Куриловецького (тоді Барського) району Вінницької області. З п’ятирічного віку живе і працює в Могилеві-Подільському.  Закінчила Сорокське педучилище (Молдова) та Глухівський педінститут. Навчалась у Московському заочному Університеті мистецтв імені Н.Крупської.

Свою трудову діяльність розпочала в 1983 року з вихователя в дитячому садку. З 1997 працювала керівником групи зразкової дитячої мистецької студії «Палітра». Була активним ініціатором створення в Могилеві-Подільському Будинку народної творчості. З1992 року працювала на посаді методиста цього закладу, а з 1999 очолює названий заклад. 

Займається вивченням, розвитком та популяризацією народного мистецтва краю. При Будинку творчості в 2003р. за її активною участю був створений громадський музей «Українська витинанка», на базі якого проведено вже 4 Всеукраїнських та 1 Міжнародне свято «Українська витинанка».

Оксана Василівна - переможець конкурсу «Людина року - 2002» в номінації «МИТЕЦЬ» в області та «Людина року - 2007» в номінації «МИТЕЦЬ» в місті. Лауреат обласної мистецької премії «Кришталева вишня - 2005» в номінації «Народне мистецтво».

    Витинанки, писанки, живопис, флористика, вишивання, батік – світ уподобань художниці. Має ряд персональних виставок у Вінниці, Києві, Сімферополі, Санкт-Петербурзі (Росія), Кільці (Польща), Нойштерліці (Німеччина). Пише вірші та пісні. Автор поетичної збірки «Зорі в росах», мистецького альбому «Світ, в якому я живу». Народознавчі та мистецькі дописи розміщені в краєзнавчих збірниках та часописах.
Інші Виставки