"А ми тую козацькую славу збережемо" персональна виставка витинанок Тараса Крамаренко з Черкащини в рамках проекту "Обмінні виставки між областями України"

11 жовтня 2019 року  у виставковій світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки відомого в Україні майстра витинанки, живописця, графіка Тараса Крамаренка з м.Жашкова Черкаської області.

Крамаренко Тарас Володимрович народився 22 березня 1964 року на Черкащині, в невеличкому селі Поташ Маньківського району. З ранніх років займався художньою творчістю. Першим вчителем вважає свою маму, Поліну Максимівну - художницю-аматорку. Після закінчення школи вступив до Уманского державного педагогічного інституту на факультет загально-технічних дисциплін та праці. Під час навчання не полишає малярства. Педагогічну працю розпочав у Жашківському районі. Через рік після закінчення першого вузу вступив на заочне відділення Одеського педагогічного інституту (художньо-графічний факультет). У цей час з особливим інтересом  взявся за вивчення декоративно-прикладного мистецтва, зокрема - українську витинанку. Цьому виду народного мистецтва він навіть присвятив свою курсову, а згодом і дипломну роботи.

Нині Крамаренко Т.В. - член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, учасник численних регіональних та всеукраїнських художніх виставок, міжнародних арт-проектів. За період своєї творчої діяльності митець створив ряд тематичних серій: "Професії", "Великодні писанки", "Всі празники в гості", "Шевченкіана", "Буремні тридцяті", "Ой, там на торжку на базарі". Він є автором багатьох персональних виставок. Пріоритетними мотивами витинанок майстра є усна народна творчість, зокрема пісні та думи, історична спадщина Жашківщини, а також твори Т.Г.Шевченка.

Персональна виставка, яку Тарас Крамаренко презентує у Вінниці в рамках обмінних виставок між областями України, присвячується Дню українського козацтва. В експозиції виставки представлено 33 твори, вишуканих за формою й глибинних за змістом, в яких простежуєься філософське осмислення обраної теми.

Ми дуже раді з того, що вінничани та гості нашого міста матимуть змогу познайомитись з творчістю цього талановитог, вдумливого і патріотичного українського митця.


Date   Опубліковано: 2019-10-24    Інші Виставки