Персональна виставка "Крищинецького гончарства кольори" сім`ї Сергія і Світлани ПОГОНЦІВ з циклу "Мистецтво однієї родини"

Персональна виставка

Персональна виставка «Крищинецького гончарства кольори» сім’ї Сергія і Світлани ПОГОНЦІВ із циклу "Мистецтво однієї родини" (с.Крищинці Тульчинської міської ТГ)

В рамках проекту „Мистецтво однієї родини” вже 15 років поспіль у виставковій Світлиці ОЦНТ проводяться виставки робіт майстрів з різних видів народного мистецтва, яких об‘єднує не тільки безмежне захоплення народною творчістю, але й одна родина, що придає їх творам неймовірного тепла, краси і світлої енергії.

Сьогодні, 13 травня 2021 року у нашій Світлиці відкрилася виставка гончарного мистецтва родини Сергія та Світлани Погонців.

Сергій Погонець займається гончарством вже 18 років. Гончарній справі його навчав Ковтун Семен Григорович, дідусь Світлани. У діда Семена було старе гончарне коло, яке вони з Сергієм переобладнали, поставили на підшипники, полегшивши його хід. Важливо сказати, що гончарну справу Сергій освоїв залюбки, адже його прадід Погонець Гаврило Касіянович та дядько Погонець Микола Гаврилович теж були гончарами, тож любов до роботи з глиною у Погонців закладена в їх генах.

Нині Сергій та Світлана Погонці займаються відродженням знаменитої крищинецької та бубнівського розпису є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Їх неперевершені роботи прикрашають всеукраїнські та обласні виставки, а українські господині бажають мати їх прекрасний керамічний посуд в своєму користуванні.

Нинішня виставка є яскравим доказом того, що як Сергій так і Світлана є достойними продовжувачами славної гончарної справи своїх дідів – прадідів. Світлана є співавтором керамічних виробів свого чоловіка, декоруючи їх довершеним спіралеподібним орнаментом, який був характерним для прадавньої трипільської культури. Їх діти – донька Людмила та син Олександр також долучилися до нинішньої виставки. Донька займається живописом і має вже свій невеличкий доробок картин, на яких талановито написані пейзажі рідного краю і натюрморти, а школяр Сашко навчається у батька гончарної справи.

В експозиції персональної виставки сім’ї Погонців представлено більше 90 робіт - гончарні вироби (горнята, миски, полумиски, глечики, кухлі, куманці, баклаги, стилізовані амфори, чаші, іграшки, тощо). Керамічні вироби талановитої мистецької родини із славетних Крищинець зачаровують та приваблюють своєю красою і дають нам можливість доторкнутися до української історії, зафіксованої в глині.

Виставка триватиме з 13.05.2021 - 31.05.2021


Date   Опубліковано: 2021-05-14    Інші Виставки