Персональна виставка майстрині декоративного розпису Наталії Луценко «Подільське дерево життя»

Персональна виставка  майстрині декоративного розпису Наталії Луценко «Подільське дерево життя»

14 лютого 2023 року о 14.00 у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки майстрині декоративного розпису Наталії Луценко «Подільське дерево життя».

Наталія Іванівна Луценко народилася 15 січня 1978 року у місті Вінниці, де проживає і нині. Любов до малювання прищепили її ще в дитинстві, а після закінчення школи пішла навчатись у Вінницьке професійно-технічне училище №20, щоб навчитись шити а вишивати. Трохи пізніше здобула професію учителя молодших класів у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського (2001-2006 р.р.). Велику радість Наталії Іванівні приносить робота з дітьми, але разом з тим її ніколи не залишало бажання творити красу своїми руками, ділитися нею з людьми і передавати своє вміння дітям. Саме тому з 2017 року вона працює керівником гуртків у Вінницькій обласній станції юних натуралістів і паралельно закінчила (2019 р.) курси з петриківського розпису. Декоративному розпису навчалась під керівництвом заслуженого майстра народної творчості України Вакуленко Тамари Олексіївни. Пізніше вона закінчила ще й КВНЗ «ВАНО», магістратуру за спеціальністю «Публічне управління і адміністрування». Взагалі Наталія Луценко постійно навчається, опановуючи нові професії та різноманітні види і техніки народного мистецтва, за що й отримала сертифікат від Національної спілки майстрів народного мистецтва України у 2019 році. Активно працюючи на ниві образотворчого мистецтва вже більше 20 років, майстриня крім петриківського довершено опанувала самчиківській розпис, нині захопилася декоративним розписом Поділля. За своє творче життя Наталія Луценко напрацювала значний творчий доробок, її роботи презентуються на всеукраїнських та обласних виставках, зберігаються в музеях та приватних колекціях і галереях.

У Світлиці ОЦНТ Наталія Луценко презентує вже третю персональну виставку. Першою була виставка «Моя самчиківка» (2020р.), другу «Подільські барви» (2022 р.) вона презентувала разом зі своїми учнями зі студії «Берегиня». Нинішня персональна виставка складається лише з її робіт подільського декоративного розпису, який майстриня нещодавно стала опановувати. Напрацювавши серію робіт «Подільське дерево життя», майстриня вперше їх презентує саме в нас. А ми тішимось з того, що завдячуючи таким активним і небайдужим митцям як Наталія Луценко, на Вінниччині відроджується декоративний подільський розпис (стінопис Поділля), в якому криється глибинна суть української душі.


Date   Опубліковано: 2023-02-17    Інші Виставки