Традиційна обласна виставка народного мистецтва «Великодня писанка»

Традиційна обласна виставка народного  мистецтва «Великодня писанка»

6 квітня 2023 року у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття традиційної обласної виставки народного мистецтва «Великодня писанка». Нашу традиційну виставку присвячуємо рідній нашій Україні, її минулому, традиціям та напруженому сьогоденню, відродженню національної свідомості українського народу, сонцесяйній весні та величному святу Світлого Воскресіння.

В сучасному світі писанка виконує святу місію – збереження, примноження та передачі наступним поколінням перлин української національної культури. Саме з такою метою традиційно напередодні Великодніх свят, ми щорічно організовуємо відкриття обласної виставки народного мистецтва «Великодня писанка» з проведенням майстер-класів з написання писанок від провідних писанкарок області. На виставку представляють свої роботи як відомі, так і юні майстри з усіх куточків Вінниччини.

В експозиції нинішньої виставки «Великодня писанка-2023» презентується понад 200 робіт від 68 учасників. В основному це традиційні писанки, керамічні писанки, дряпанки, мальованки та писанкові композиції. Представлені також картини на великодню тематику майстрів народного малярства та живопису. Прикрасять експозицію виставки флористичні, керамічні і вишиті вироби, ляльки-мотанки, різьба по дереву, декоративний розпис та ручне ткацтво.

В рамках виставки з 06 по 12 квітня проводитимуться майстер-класи з написання писанки за участю провідних писанкарок Вінниччини.


Date   Опубліковано: 2023-04-24    Інші Виставки