Виставка живопису пам'яті Василя Шпака

Виставка живопису пам'яті Василя Шпака

12 жовтня в Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття виставки живопису пам'яті Василя Шпака із циклу "А ми тую козацькую славу збережемо"
Народився Василь Пилипович 25.06.1948 року, в селі Слобода-Носковецька, Жмеринського району, Вінницької області. Закінчив Московський заочний народний університет ім. М. Крупської у 1992 році Педагоги з фаху - Л. Титова. О. Дурасов. Удосконалював майстерність у творчій майстерні народного художника України Чорного М. Н.
Живописець, графік. Член Національної спілки художників України з 1994 року.
Основні персональні виставки:
У 1993 році - виставка живопису у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.
У 2008 році - «Філософія козацької барви» в виставковій залі Вінницької торгово-промислової палати (разом з художником Довбощуком O.K.).
У 2016 році - «З Україною в серці» - посмертна виставка у виставковій залі ВООНСХУ
Помер художник 17.04.2014 року.
Самобутній художник, творчість якого є продовженням традиції українського народного мистецтва. В продовж всього творчого життя митець працював наполегливо і чесно над удосконаленням і вивершенням художнього образу, оперуючи власно виробленою манерою стилістичного вислову, не сходячи з шляху, визначеного для себе вже на самому початку творчої діяльності. Творчість Шпака В. П. щира з глибини душі власного переживання, базується на звичаях, традиціях та історії українського села, зокрема історії українського козацтва, а також на матеріалах українського фольклору. Художник народився і провів свої ранні роки в селі на Поділлі, серед правдивих носіїв українського етносу. Він з великою переконливістю і правдивістю створював образи своїх картин. Стилістика і манера вираження є непідробною, щирою, художньо переконливою. Колорит теплий, зібраний, гармонійний, що свідчить про досконалу живописну систему, яка є природньою складовою його художньої манери. Творчість художника заслуговує великої поваги і вдячності. Наполеглива, підкреслено віддана праця в тематиці якій автор не зраджував у продовж свого творчого життя, виносять його працю на високі мистецькі щаблі досягнень образотворчого мистецтва України. Свідченням і підтвердженням сказаного була його участь в десятках всеукраїнських художніх виставках останніх років, на яких він завжди був бажаним учасником, а його твори невід’ємною часткою експозиції цих виставок.
Леонтій Гринюк заслужений діяч мистецтв України
Виставка триватиме до 31 жовтня


Date   Опубліковано: 2017-10-12    Інші Виставки