Персональна виставка живопису і народного малярства «Лиш серця торкається краса» Валентини Когут (м. Іллінці)

Персональна  виставка  живопису і народного малярства  «Лиш серця торкається краса»  Валентини Когут  (м. Іллінці)

25 січня у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки живопису і народного малярства «Лиш серця торкається краса» Валентини Когут ( м. Іллінці).

Когут Валентина Миколаївна Народилася пані Валентина 30 липня 1956 року в чарівному містечку – Іллінці, батько - Когут Микола Петрович працював робітником Іллінецького цукрового заводу, мати - Когут Михайлина Михайлівна - продавцем.

В 1973 році Валентина Миколаївна закінчила 10 класів Іллінецької середньої школи №1, в 1975 році - десятимісячні курси художника-оформлювача. Три роки працювала художником-оформлювачем в радгоспі села Жорнище. З 1976 року в сезон цукроваріння працювала оператором "РЮПРО" сировинної лабораторії, робочою Іллінецького цукрового заводу. В 1978 році поступила в Смілянський технікум харчової промисловості Черкаської області, закінчила в 1982 році і з цього року по 1984 працювала змінним технологом Жданівського цукрового комбінату Хмільницького району. 1986 – 2004 р.р. працювала змінним технологом вже Іллінецького цукрового заводу, а по сумісництву (з 2001 р.) – керівником студії образотворчого мистецтва в будинку дитячої та юнацької творчості. З 2005 року залишила роботу на цукровому заводі і повністю віддалась своїй улюбленій справі – народному малярству та живопису. Працює художниця в техніці пастель, тематика її робіт різноманітна (пейзажі, натюрморти, портрети).

В травні 2008 року Валентина Когут презентувала свою першу персональну виставку в приміщенні читальної зали Іллінецької центральної бібліотеки. Та неординарна і феєрична виставка під назвою «Пам'ять» підкорила серця відвідувачів книгозбірні. Талановита і незалежна, щира і сором'язлива, працьовита та самокритична, про такий талант кажуть - художник від Бога! За своє творче життя вона об'їздила чи мало мальовничих куточків Вінницької області, і звідусіль привозила свіжі враження, які обов'язково переносила на свої картини.

Нині Валентна Миколаївна Когут відома на Вінниччині мисткиня, роботи якої щороку виставляються на міських виставках, приурочених до дня Незалежності України та інших обласних виставках у м.Вінниці.

Єкспозиція її нинішньої персональної виставки складається з 58 робіт, серед яких ліричні пейзажі, ніжні витончені букети та портрети. Отож бажаємо відвідувачам виставки приємного перегляду, що дасть можливість відчути світлу радість творчості і краси, якою ділиться з нами художниця.


Date   Опубліковано: 2023-01-31    Інші Виставки