Персональна виставка тканих рушників "Легенди тканих рушників" із приватної колекції майстра народної творчості Сергія Бугая

Персональна виставка тканих рушників

«Легенди тканих рушників»

виставка тканих рушників із приватної колекції

майстра народної творчості, колекціонера Сергія Бугая

(с.Човновиця Оратівського район)

 

 18 листопада - 15 грудня 2020 року                                       Світлиця ОЦНТ

                               

Ручне ткацтво, виплекане багатьма поколіннями українського народу, має тисячолітню історію і давні традиції.  Цей вид народного мистецтва виявився дуже сприйнятливим до змін в суспільному житті, адже в ньому знаходили відбиток історичні події, природно-географічні параметри, сама господарська діяльність людини з її характерними особливостями. В ньому також проглядаються етнокультурні взаємовідносини українського народу з подібним напрямком діяльності народів сусідніх країн. Все це сформувало певні особливості та відмінності ткацтва на теренах України.  

        На нинішній виставці «Легенди тканих рушників»  з власної колекції   Сергія Бугая представлено 70 тканих рушників, які є взірцями традиційного ручного ткацтва України. Зокрема, це рушники східного Поділля (майже з усіх районів Вінниччини), а також рущники Київщини, Чернігівщини, Сумщини,  Полісся  (Житомирська, Волинська та Рівненська області).  Ткані вироби, що представлені на виставці мають відмінність в етнічній орнаментиці, знаково-символьних елементах, в кольоровій гамі, техніках, видах полотна і розмірах, що  дає певну інформацію про ткацтво в тій чи іншій місцевості.

      Вінницький обласний центр народної творчості вдячний Сергію Бугаю за його щиру безкорисливу любов до традиційної культури України, адже він за власні кошти по крупинці збирає кращі зразки старожитностей з усієї України.

Бугай Сергій Олександрович народився 1 червня 1989 року в с.Човновиця Оратівського району.  Народною творчістю займається понад 15 років. Образотворчому мистецтву навчався у Вінницькому вищому професійно-технічному училищі №5. Освоївши декоративний розпис, він став талановитим майстром цього виду народного мистецтва, який займається ще й дослідницькою роботою щодо пошуків зразків традиційного    декоративного розпису, характерного саме для Східного Поділля. Крім декоративного розпису, Сергій займається писанкарством, іконописом, живописом і вишивкою. У творчому доробку майстра нараховується вже близько 1300 робіт.   

В даний час Бугай С.О. працює у Вінницькому обласному центрі народної творчості провідним методистом з виставкової діяльності, тож організовуючи проведення  виставок у Світлиці ОЦНТ, майстер презентує і свої роботи, і свою колекцію старожитностей.

  Нинішня виставка Сергія Бугая дає можливість шанувальникам народного мистецтва  доторкнутись до чистих джерел прадавнього ремесла, познайомившись з традиційним ткацтвом різних регіонів України

(в онлайн-режимі  на сторінці Вінницького ОЦНТ соціальних мереж).

 


Date   Опубліковано: 2020-11-19    Інші Виставки