Персональна виставка Петра Пипи «А ми тую козацькую славу збережемо»

Персональна виставка Петра Пипи «А ми тую козацькую славу збережемо»

Тема козацтва завжди була поштовхом до творчості для багатьох художників та народних майстрів  і сьогодні вона не втратила своєї актуальності. Українське козацтво було основним носієм  української національної культури, православної віри та державності в епоху середньовіччя і нині у свідомості українського народу козацтво залишається символом державності та невмирущої сили.

Відзначаючи День українського козацтва, в нашій Світлиці традиційно вже дев’ять років поспіль відкривається виставка народного мистецтва  «А ми тую козацькую славу збережемо».

В цьому році тему українського козацтва представляє персональна виставка  одного з провідних різьбярів Вінниччини  Петра Пипи з села Андрушівка Погребищенського району, який має в своєму доробку цілу серію робіт на тему українського козацтва.

Петро Васильович Пипа народився у 1952 році в с. Андрушівка Погребищенського району де і нині проживає  та займається улюбленою справою.

В молоді роки, працюючи на науково-дослідному судні, Петро Пипа  побував у Франції, Канаді, Ізраїлі, інших країнах. Однак повернувся в рідне село, де довгий час працював лісником. Постійне спілкування з природою допомогло розвинутися його творчим задаткам. А творчість Петра Васильовича багатогранна, він і художник, і писанкар, але перевагу надає   різьбі по дереву.

Оригінальність різьблених робіт Петра Пипи полягає в тому, що на деревині він вирізьблює композиції, сюжети яких бере з української історії та етнографії.  У творчому доробку майстра нараховується вже понад 1000 творів, багато з яких зберігаються в приватних колекціях не тільки України, а й Канади. За роки своєї творчої діяльності різьбяр презентував   14 персональних виставок.

В експозиції нинішньої 15-ї персональної виставки  представлено 24  твори   на тему українського козацтва. Серед них і горельєфні настінні картини і сюжетні картини на стовбурах. На огляд шанувальникам народного мистецтва м.Вінниці неперевершений майстер різьби по дереву з Погребищанського краю представляє сюжети героїчної епохи українського народу через призму  народного майстра, який і сам є тим  українським козаком, який береже і плекає все  ісконно  українське і безмежно любить свою рідну землю.

 


Date   Опубліковано: 2015-10-28    Інші Виставки