Персональна виставка "Лінія долі у графіці літ" графіки і сграфітграфії Олександра Пелешка

Персональна виставка

«Лінія долі у графіці літ»

персональна виставка  графіки і сграфітографії

 Олександра Пелешка

 (м. Вінниця)

                                                                                           02 – 23 лютого  2021 року  

                                            Світлиця ОЦНТ

 

Пелешко Олександр Петрович, художник-графік, член Національних спілок України – спілки майстрів народного мистецтва (з 2005 року) та спілки художників (з 2016 року). Народився 1 лютого 1956 року в м.Тульчині Вінницької області.  Закінчив Львівський поліграфічний інститут  імені Івана Федорова (відділ книжкової графіки). Свій трудовий шлях розпочав на посаді художника в Тульчинському  районному будинку культури. З 1980 року по 1989 рік  очолював художню майстерню Ямпільського районного будинку культури. З 1989 р. по 2012 рік викладав образотворче мистецтво в  Ямпільскій районній спеціолізованій школі художнього-музичного профілю. З 2012 року і по нині  працює викладачем спеціальних дисциплін Вінницького коледжу будівництва і архітектури  Київського національного університета будівництва і архітектури. Викладає архітектуру, графіку, малюнок і композицію.

У вільний від роботи час, Олексанр Пелешко віддається створенню своїх прекрасник орігинальних картин. Художник працює в багатьох напрямках образотворчого мистецтва. Так поряд з традиційним олійним та акварельним живописом він працює в стилі воскового живопису (енкаустики) та авторській техніці, що поєднує в собі монументальну сграфіто і станкову графіку – гратографію, яку автор назвав «сграфітографія».  Як багатогранна творча особистість Олександр Петрович має багату творчу біографію. За його дизайнерською розробкою оформлено Ямпільські краєзнавчий музей та музей образотворчого мистецтва. Співпрацюючи з видавництвом «Веселка», він ілюстрував дитячі книжки «Різдвяна ніч», «Скажу на вушко», «Таємничий подарунок» та історичну повість українського письменника М.Старицького «Облога Буші». Крім того Олександр Пелешко  є активним учасником  пленерів скульпторів-каменотесів – «Подільський оберіг» в с.Буша Ямпільського району    Його каменотесні скульптури – «Трійця», що знаходиться в музеї під відкритим небом історико-культурного заповідника «Буша»;  «Біля джерела», що в м.Сороки (Молдова) і  «Танок життя», що в парку Вінницької виробничої групи КМТ та  пам’ятні знаки –  Тутковському П.А, основоположнику  геології і географії України (м.Київ, 2003 р.)  і Чорнобильській трагедії (м.Ямпіль Вінницької обл.2005 р.) свідчать про його незаурядний талант і як скульптора-каменотеса.

У творчому доробку митця  нараховується біля 1000 картин, значна частина яких зберігається в  Ямпільському музеї образотворчого мистецтва та в приватних колекціях України, Польщі, Німеччини. Його роботи прикрашають експозиції багатьох всеукраїнських, обласних та міських виставок. Разом з тим митець презентував вже 20 персональних виставок та активно бере участь в організації проведення виставок студентських робіт своїх вихованців. Так з його ініціативи в липні 2014 року у нашій Світлиці  була проведена виставка живопису та графіки  «Архітектурна Вінниччина» студентів Вінницького будівельно-архітектурного  коледжу.

Нинішня персональна виставка Олександра Пелешка «Лінія долі у графіці літ»,  присвячується 65-річному ювілею від дня народження художника. В експозиції виставки представлені  кращі роботи різних років творчості митця, виконаних  в  техніках – гратографія та книжна графіка. Зокрема, представлені його серії графічних картин, присвячених творчості Т.Г.Шевченка та героїчним подіям козацької доби та інших актуальних тем для українського народу в тому числі і  сьогодення ( «Віє вітер,  повіває, по полю гуляє», «Випроводжала вдова свогосина», «Тече вода в синє море та не витікає», «О сестри, сестри…», «Молитва», «От де люди наша слава - слава України», «Різдвяна вечеря», «Ой діброво, темний гаю», «Гомоніла Україна, довго гомоніла», «Пішов козак нерозумний слави добувати,  та ін.)

Всього представлено 41 картина.

 

Експозицію виставки  створили провідні методисти ОЦНТ

 Сергій Бугай, методист з виставкової діяльності 

Олександр Барнасюк, методист з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

 

 

Відкриття виставки та її експозицію всі бажаючі зможуть переглянути  в соціальних мережах Інтернету на сторінці  «Вінницький ОЦНТ»


Date   Опубліковано: 2021-02-08    Інші Виставки