Натхнення Івана Одноочка

Натхнення Івана Одноочка

У світлиці нашого Центру відкрилась виставка живописця-аматора з Теплицького району Івана Одноочка. Вона складається з живописних творів, написаних в різні часи.

Всього в експозиції представлено 24 картини серед яких пейзажі рідної природи («Тихе надвечір’я», «На ставку за селом», «Незакінчений шлях», «Вечір в Оверковій долині», «Руда осінь»), натюрморти («Мамині пироги», «Хризантеми», «Іриси», «Лялька доньки і гладіолуси», портрети – (доньки, батька, дружини,) та інші роботи майстра, які красномовно говорять про різноплановість таланту живописця.

За однією з легенд назва села, звідкіль походить автор, бере початок від назви містечка Орел, яке існувало на території сучасної Орлівки. Містечко тричі знищувалося поляками і татарами. Після третього разу Орел було зрівняно з землею. Згодом на місці згарища на честь зруйнованого містечка було побудовано невеличке село Орлівка, в якому народився (19.02.1959 р.), живе, працює і творить Іван Михайлович Одноочко.

Він отримав у спадок від батька талант художника. Малювати любив з раннього дитинства. Потяг до прекрасного був зумовлений не тільки талантом, а й незабутніми враженнями від чарівної природи свого села, серед якої зростав. Здобувши вищу освіту у Вінницькому педагогічному інституті, Іван Михайлович повернувся до рідної школи, де і по сьогодні працює вчителем фізики, математики, музики та образотворчого мистецтва.

Одноочко від природи має неймовірну здатність розпізнавати прекрасне в буденних речах і передавати відчуття тієї краси іншим через свої картини. На створення пейзажів його надихають знайомі з дитинства Орлівські краєвиди, а звичайні побутові предмети спонукають майстра на створення натюрмортів.

Романтична душа Івана Михайловича знаходить відображення не лише в живописних полотнах, а і в прекрасній поезії, якою він дивує своїх найближчих друзів і рідних. Часом у вільну хвилину бере до рук гітару, добирає до своїх віршів мелодії і стають вони легкокрилими піснями. Та головним захопленням майстра все ж таки є живопис.

 


Date   Опубліковано: 2010-06-29    Інші Виставки