Підприємство народних художніх промислів «Літинська кераміка»

Підприємство народних художніх промислів «Літинська кераміка»

2 грудня у Світлиці ВОЦНТ відкрилась виставка підприємства народних художніх промислів «Літинська кераміка».

Підприємство засноване в 2005 році подружжям Ропотілової Оксани та Михайла Зобківа. З початку діяльності підприємство займається виготовленням керамічних виробів в національному етнічному стилі. Серед різноманітних виробів підприємства – посуд, керамічна крупно рельєфна плитка, скульптура та інше. Також підприємство займається розробкою та виготовленням художніх керамічних виробів на замовлення.

Підприємство має повний виробничий цикл від приготування керамічної маси до готового виробу. Основною продукцією підприємства є гончарна керамічна маса та керамічний посуд. У виготовленні посуду використовуються різні технології декору, основні з них – розпис кольоровими ангобами та підглазурний розпис. Формування посуду проводиться виключно гончарним способом.

Керамічні маси готуються з природніх глин Вінницької області за власними розробленими рецептурами.

Михайло Зобків має дві вищих інженерних освіти Львівського державного аграрного університету. Головне його завдання в роботі підприємства – технічне забезпечення виробничих процесів, а ще – ідейна та фінансова підтримка дружини Оксани.

Оксана Ропотілова є професійним художником-керамістом. Її навчання кераміці почалося в дитячі роки з гуртка ліпки в Палаці піонерів міста Вінниці, потім була Вінницька художня школа, далі – Косівський технікум народних художніх промислів та Львівська академія мистецтв за спеціалізацією «кераміка». На виробництві Оксана Ропотілова є головним художником і технологом. Вона втілює прагнення свого чоловіка щодо популяризації краси української національної кераміки.

В експозиції виставки «Літинська кераміка» представлені всі зразки керамічних виробів підприємства народних художніх промислів (миски, тарілки, макітри, кружки з блюдцями, глечики, горнята-двійнята та ін.). Всього – понад 200 виробів.

Всі вироби художньо оформлені і радують око барвистим колоритом рідної української природи.

Виставка триватиме до 17 грудня.


Date   Опубліковано: 2016-12-05    Інші Виставки