Виставка народного мистецтва «Козацького краю – скарби не забуті»

Виставка народного мистецтва «Козацького краю – скарби не забуті»

Протягом місяця – 25.09 – 23.10 – тривала у Києві виставка  народного мистецтва «Козацького краю – скарби не забуті», що зібрала роботи кращих народних майстрів із села Четвертинівки Тростянецького району Вінницької області. Її, вже традиційно, приймав Національний музей літератури України.

15 років поспіль він надає свої зали подолянам, та й не лишеїм, для демонстрації унікальних збірок під назвою «Мистецтво одного села», котру було започатковано 2001-го року в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції.

Четвертинівка відома тим, що саме тут у травні 1652 року відбулась історична Батозька битва, котру називають однією із найяскравіших сторінок у боротьбі українського народу за свою незалежність.

Село здавна славилось своїми народними майстрами, їхніми неповторними домотканими килимами, веретами, скатерками, рушниками, що надають особливого колориту  оселям.

Чимало з них експонувалось на цій виставці. Це твори декоративно-прикладного та ужиткового  мистецтва: ікони, ткані рушники, скатерки, килими, налавники, доріжки, жіночий одяг, тернові хустки, весільні атрибути, а також гончарні вироби.

Село пишається художниками-аматорами Василем Слободяником і Миколою Швецем, вишивальницями Надією Андрущенко, Лідією Панасюк та Ларисою Бондарець.

Місцеве ткацтво у столиці представляла Катерина Чорнокозинська, Анастасія Пченянська та Катерина Котляренко; гончарство – Одарка Котляренко; писанкарство – Любов Косенко.

Побачили відвідувачі виставки і кумедні фігурки з дерева різьбяра Володимира Чернявського та тернові хустки Наталії  Марущак, помилувалися обрядовими  хлібами сільських коровайниць Валентини Лавренюк,  Наталії Гуменюк та Наталії Мельник.

Довідка.

У 2001 році з ініціативи управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, обласного центру народної творчості та Міжнародної громадської організації «Вінницьке земляцтво у Києві» при підтримці Міністерства культури України започаткована Всеукраїнська культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села». В її рамках вінничани презентували широкому загалу народну культуру села Війтівка Бершадського району. Акція отримала схвальну оцінку Міністерства культури України та була підхоплена іншими областями. Упродовж наступних років Вінниччина представляла мистецтво сіл: Клембівка  Ямпільського, Стіна Томаш-пільського, Бубнівка Гайсинського, Наддністрянське Мурованокуриловецького, Буша Ямпільського, Соболівка Теплицького,  Животівка Оратівського, Рахни-Лісові Шаргородського, Крищинці Тульчинського, Андрушівка  Погребищенського районів.

В минулому році, саме у цій залі було  презентувало виставку народного мистецтва «Арт-хроніка мистецтва одного села Вінниччини»  присвячена 75 річчю обласного центру народної творчості.






Date   Опубліковано: 2015-10-28    



Інші Виставки