Персональна виставка народного малярства «Село на нашій Україні…» Віктора Крижанівського (с.Клембівка Ямпільської ТГ), присвячена 209-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

Персональна виставка народного малярства «Село на нашій Україні…» Віктора Крижанівського (с.Клембівка Ямпільської ТГ), присвячена 209-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

«Село на нашій Україні…»

персональна виставка народного малярства

Віктора Крижанівського (с.Клембівки Ямпільської ТГ ),

присвячена 209-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

09 березня – 05 квітня 2023 р. Світлиця ОЦНТ

В березневі дні, коли прогресивні українці в усьому світі вшановують пам'ять Великого українського кобзаря, традиційно у Світлиці ОЦНТ відкривається виставка народного мистецтва з циклу «Шевченко в народному мистецтві».

В цьому році, з нагоди 209-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка 9 березня в 12.00 відбудеться відкриття персональної виставки народного малярства Віктора Крижанівського з славнозвісної Клембівки, що на Ямпільщині. Виставка має назву «Село на нашій Україні…» (слова із твору Т.Г.Шевченка «Село» з Малого Кобзаря) і складається з картин, на яких зображені різні сюжети та пейзажі нашого українського села, яке оспівував в своїх творах Т.Г. Шевченко.

Віктор Петрович Крижанівський, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народився 25 березня 1958 року в селі Клембівка. Це село відоме в Україні та за її межами своїми знаменитими вишивальницями та живописцями, тут проживають майстри різних художніх промислів. Тож народившись в родині майстрів (батько – різьбяр, мати – вишивальниця) Віктор з дитинства захопився народною творчістю, а в юності самотужки опанував малярське ремесло. Згодом він виробив свій художній стиль і нині є майстром, який має власне оригінальне малярське бачення. Роботи Віктора Петровича – це чисте джерело українського національного духу, біль та радощі людей, і краса пейзажів Подільського краю. Майстер є активним учасником всеукраїнських та обласних виставок, його роботи зберігаються в музеях України та приватних збірках і колекціях Канади, Англії, Німеччини, Ізраїлю, та Росії.

В нашій виставковій Світлиці Віктор Крижанівський вже втретє презентує свої картини. На перших двох (2011, 2018 р.р.) майстер представляв свої роботи разом з роботами дружини Євдокії в рамках циклу виставок «Мистецтво однієї родини».

В експозиція нинішньої виставки до уваги глядачів представлено 30 картини лише Віктора Петровича («Моє село», «Великдень», «Щасливе дитинство», «Зустріч», «Мальви», «Літній день», «На панщині пшеницю жала» та ін.). Всі його картини різняться за тематикою і змістом, образністю та гармонією настроїв, їх відзначають енергійні образні вирішення, яскраво відточена колористика та потужний етнічний характер.


Date   Опубліковано: 2023-03-15    Інші Виставки