Клембівські джерельця Віктора Крижанівського

Клембівські джерельця Віктора Крижанівського

Село Клембівка, що на Ямпільщині знамените вишивкою та килимарством. Ще в ХІХ ст. клембівські сорочки й рушники розходилися по всій Україні, продавалися на ярмарках у Петербурзі, Москві та Варшаві. З незапам’ятних часів тут виготовляли традиційні килими, які своїми узорами сягають у часи трипільської культури.

Крім того Клембівка дала Україні чимало талановитих художників. Тут народився і черпав свою наснагу член Національної спілки художників України, незабутній Петро Кравчик. Гордістю села є члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віктор Наконечний, Тетяна Дєдова та Віктор Крижанівський, який і є керівником зразкової аматорської студії образотворчого мистецтва Клембівської ДМШ.

Віктор Петрович Крижанівський, народився в сім’ї ремісників (батько – різьбяр, мати – вишивальниця). В юності самотужки опанував малярське ремесло, виробив свій художній стиль. Майстер має своє власне оригінальне малярське бачення. Його роботи – це чисте джерело українського національного духу, біль і радощі людей Подільського краю, де український народний “примітив” тісно пов’язаний з прийомами іконописних традицій.

Крижанївський постійно презентує свої твори на всеукраїнських та обласних виставках образотворчого мистецтва та на цьому не закінчуеться поле його діяльності. Майстер передає своє митецьке бачення світу, талант і теплоту сердя дітям, яких зумів зацікавити і зорганізувати в художню студію. Вона почала діяти у 2000 році при Клембівській ДМШ.

Завдяки педагогічним здібностям Віктора Петровича, його учні за короткий час досягли успіхів в образотворчому мистецтві і стали презентувати свої роботи на районних та обласних виставках.

У 2004 році студія була удостоєна почесного звання «зразкова аматорська».

Сьогодні учні студії займаються не тільки живописом, а й декоративним розписом, різьбленням, витинанкою та іншими видами народного мистецтва. За роки діяльності студії 60 вихованців Крижанівського опанували ази народного мистецтва. В даний час в студії навчається 25 дітей.


Date   Опубліковано: 2009-12-17    Інші Виставки