«Світ очима дитини»

«Світ очима дитини»

У Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилася обласна  виставка  образотворчого та  декоративно-прикладного мистецтва  «Світ очима дитини», котра діятиме до 17 червня. Вона стала традиційною і присвячена Міжнародному дню захисту дітей.   

Відрадно, що наша подільська земля щедра як на народних майстрів так і на юні таланти, які  під керівництвом майстрів відроджують народні традиції.

Експозиція виставки вражає своєю різноманітністю. Тут і традиційна народна іграшка та живописні картини на дитячу тематику у виконанні знаних подільських майстрів, і дитячі роботи з різних видів народного мистецтва: керамічна іграшка, живопис, рогозоплетіння, лялька-мотанка, декоративний розпис, художнє випилювання, витинанка, різьба по дереву, малярство на склі, вишивка, батік. Всього більше 200 робіт.

Більшість із них – це дитячі роботи учасників мистецьких студій та гуртків образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва Вінниччини: зразкові аматорські – Клембівська ДМШ Ямпільського району, «Юний майстер» Оратівського РБК, «Гостина» Сосонського СБК Вінницького району, «Дивосвіт» Могилів-Подільського МБНТ; мистецькі дитячі студії м.Вінниці: «Гончарне коло», «Арт-майстерня «Скриня»»,  кераміки і гончарства Палацу дітей та юнацтва; художні відділи  Вінницької ДМШ №2, Хмільницької ДШМ, Станіславчицької ДМШ Жмеринського району; гурток рогозоплетіння  с.Писарівки Вінницького району.  А також народні іграшки із фондової колекції ННЛ ЕП ВДПУ ім.М.Коцюбинського та роботи студентів Тульчинського училища культури.

Енергією любові до дітей наповнені  роботи наших знаних майстрів – Сергія Погонця з Крищинець Тульчинського району та Вікторії Ніколаєвої з Вінниці (кераміка); Людмили Сорочинської з Могилів-Подільського (народне малярство); Олександра Крутих з Вінниці  (художнє випилювання), Володимира Купчишина з Вінниці (різьба по дереву);  Зінаїди Мартинової та Любові Косенко з Тростянця (народна лялька): Сергія Бугая з Човновиці Оратівського (декоративний розпис); Олексія Краснова з Вінниці (батік); Вікторії Микитенко, Альони Латюк з Гайсина, Олени Тонкевич з Жежелівки Козятинського району та Яни Магеровської з Тульчина (ляльки-мотанки).

 В усіх творах учасників виставки панує барвисто-декоративне багатство, фарби наповнюються світлом наче опромінені сонцем. Органічні, гармонійні сюжети будять яскраві асоціації, наповнюють особливою енергією, викликають роздуми, завдяки яким впевнюєшся в істинності та чистоті нашого буття.






Date   Опубліковано: 2015-06-01    



Інші Виставки