СЕРГІЙ БУГАЙ: ВИСТАВКА «МОТИВИ ПОДІЛЬСЬКОГО СТІНОПИСУ»

СЕРГІЙ БУГАЙ: ВИСТАВКА «МОТИВИ ПОДІЛЬСЬКОГО СТІНОПИСУ»

СЕРГІЙ БУГАЙ: ВИСТАВКА «МОТИВИ ПОДІЛЬСЬКОГО СТІНОПИСУ»

15 грудня 2022 р. в Національний музей українського народного декоративного мистецтва відкрилась виставка народного майстра з Вінниччини Сергія Бугая «Мотиви Подільського стінопису».

Виставкова експозиція презентує близько 40 робіт подільського митця, який продовжуючи давні традиції народного розпису, відтворив малюнки старовинного стінопису Поділля.

Захопившись ідеєю відродження унікального явища традиційної культури Подільського краю, Сергій Бугай розробив план реалізації мистецького проєкту «Мальована хата» і у 2022 році став переможцем серед претендентів на одержання гранту Президента України молодим діячам у галузі культури.

У підсумку цього проєкту дев’ять майстрів Вінниччини розмалювали понад 20 об’єктів, створивши близько 40 розписів на стінах хат, школи, клубу та інших господарчих приміщень у селах Воєводчинці і Сказинці Могилів-Подільської територіальної громади Вінницької області.

У творчому доробку майстра чимало робіт декоративного розпису, але є ще писанки, ікони, малярство, намиста. Зокрема, розпис 2-х метрової Подільської писанки, яка представляла Вінниччину на IV-му Всеукраїнському фестивалі писанок в м.Києві, теж на його авторському рахунку.

Працюючи у Вінницькому обласному центрі народної творчості з 2014 року, Сергій Бугай став автором численних експозицій обласних тематичних, персональних та всеукраїнських виставок образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Також Сергій Олександрович бере активну участь в організації та проведенні симпозіуму майстрів народного малярства «Мальована хата».

Залюблений у традиційне українське мистецтво, подільський майстер захоплюється ще й колекціонуванням етнографічних старожитностей. У своєму рідному селі Човновиця, що на Оратівщині, він створив етнографічну збірку «Човен». В ній нараховується понад 2000 експонатів – прикраси, ікони, одяг, керамічний посуд та інші побутові речі, які майстер-колекціонер презентує на виставках широкому загалу, зокрема, у світлиці Вінницького ОЦНТ.


Date   Опубліковано: 2023-01-26    Інші Виставки